$, 19.03.2024, 12:47
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Інформація про школу

 

Кам’янська школа-інтернат навчає та реабілітує дітей з особливими освітніми потребами.

В школі 22 класи і 4 групи для дітей дошкільного віку, в яких навчається 199 дітей:

у двох дошкільних   групах, в 1 – 12 класах діти з порушеннями слуху – 143;

у двох дошкільних групах, у 3  – 4 класах – діти із складними вадами розвитку (з ЗПР різного виду) – 54,

Всього у школі проходить реабілітацію 138 дітей з інвалідністю. Для учнів школи обладнані: один комп’ютерний клас на 10 комп’ютерів та Інтерактивною дошкою; кабінет історії на 10 ноутбуків та SMART – дошкою; кабінет біології з SMART – дошкою та комп’ютером; 8 навчальних класів з ноутбуками та проекторами; 10 кабінетів для індивідуальних занять з розвитку мови та слуху з комп’ютерними програмами «Світ звуків», «Видима мова». В обладнаних кабінетах з професійної освіти з 2006 по 2015  учням 11-12 класів надавалась за ліцензіями професія «Кухар», зараз обладнання використовується на уроках праці. В школі працює 80 педагогічних працівників, із них: 21сурдопедагог (таких спеціалістів немає в районах та містах Запорізької області, крім м.Запоріжжя); 3 логопеда; 21 вчитель вищої категорії; 10 вчителів-методистів; 12 старших вчителів та вихователів; вчитель-реабілітолог; психолог; соціальний педагог; середній вік педагогічних працівників – 41 рік; вчителів пенсійного віку – 4 чоловіка, 14 вчителів мають стаж роботи до 5 років. 

Колективом вчителів ведеться активна інноваційна діяльність, результатом якої є розроблені, затверджені та видані: в 2006 році «Програма з хореографії для дітей з вадами слуху», в 2008 році «Програма моніторингу якості освіти для дітей з вадами розвитку», в 2012 році «Програма з розвитку слухового сприймання для учнів 9-12 класів шкіл для дітей з вадами слуху», в 2013 році «Дидактичні матеріали з формування вимови для дітей з вадами слуху».

Надані до ЗОІППО на затвердження в 2015 році «Програма корекційних занять для дітей з затримкою психічного розвитку», в 2016 році «Електронний курс з біології для учнів старших класів шкіл глухих та слабочуючих». Наші сурдопедагоги є членами групи сурдопедагогів України, які працюють над створенням «Відеословника» для дітей з вадами слуху. Педагоги школи поширюють свій досвід роботи через розміщення друкованих матеріалів (17 статей) в педагогічній пресі (журнал «Дефектолог», «Дефектологія») та педагогічних інтернет-виданнях («Український журнал он-лайн»).

 В 2009 на році ХІІ Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта України» школа отримала звання «Лідер сучасної освіти».

Як результат роботи педагогічного колективу – це пройдена в листопаді 2014 року державна атестація з відзнакою (наказ від 05.01.2015 № 0003).

90% випускників з вадами слуху після закінчення школи продовжують навчання в професійно-технічних закладах, коледжах, вищих навчальних закладах; Є наші діти серед випускників ЗНУ, Класичного приватного університету, Київського педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова, Київського університету технологій і дизайну, Київського університету культури і мистецтв, Запорізького технічного університету, Київського технікуму легкої промисловості, Міжнародного університету «Україна», Київського коледжу естрадно-циркового мистецтва, Херсонського медичного коледжу, Бердянського педагогічного університету та інших. Сьогодні наші випускники: двоє мають 2 вищі освіти, а один навчається і працюють вчителями в школі; 4 чоловіка є керівниками товариств глухих та будинків культури для глухих Запорізької області; 2 чоловіка є артистами єдиного Українського театру глухих «Райдуга»: 6 чоловік займаються спортом на професійному рівні, були і є членами збірної України з баскетболу для глухих спортсменів.

Гордістю колективу, результатом багаторічної, наполегливої праці всіх членів колективу є єдиний в Україні танцювальний ансамбль для дітей з вадами слуху «Ритм», якому в 2002 році  присвоєне звання «Зразковий художній колектив», а в 2007 році -  «Народний художній колектив». А це отримані перші місця, гран-прі на міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях, конкурсах.  З 2012 року веде активну творчу діяльність ансамбль глухих дітей «Співочі руки», який також є переможцем (І місця, Гран-прі) міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів. Зараз готуються матеріали для присвоєння колективу відповідного звання. Славу Україні, Запоріжжю та  школі влітку 2015 року принесла випускниця, яка будучи студенткою Київського коледжу легкої промисловості, виборола титул «Міс – нечуюча красуння світу – 2015», що стало можливим завдяки серйозним тренуванням, участі та перемогам. Пишається колектив  і успіхами юних спортсменів: баскетболісти (протягом 10 років), та футболісти – (протягом 5 років) захищають честь Запорізької області серед глухих спортсменів на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе», де отримують тільки призові місця.

Діти, які навчаються в Кам’янській школі-інтернаті, а саме: з складними вадами слуху та розвитку не мають можливості навчатися в загальноосвітніх закладах (школах, дитячих садках) в зв’язку з відсутністю в цих закладах спеціалістів: сурдопедагогів, логопедів, вчителів-дефектологів та створених спеціальних умов:

  • навчання за спеціальними навчальними програмами, які розраховані на термін навчання з підготовчого класу до 12 класу;

  • щоденні індивідуальні та групові заняття з кожною дитиною з постановки звуків, мовлення, розвитку слухового сприймання, вимови;

  • знання працівниками (педагогічними, обслуговуючими) жестової мови;

  • володіння педагогічними працівниками методиками навчання дітей з вадами слуху;

  • наповнюваність класів і груп не більше 6-8 чоловік.

Матеріально-технічна база школи: це 2 трьохповерхових навчальних корпуси з системою опалення автономною котельнею на твердому паливі; функціонуючим дизель-генератором; автономною на 1,5 км системою водовідведення; артсвердловиною на 120 м та водонапірною баштою; трансформаторною підстанцією; їдальнею, пральнею, дезкамерою. Школа розташована на 6г землі. Все це господарство потребує щоденного та ретельного обслуговування, яке забезпечує 64 чоловіка обслуговуючого персоналу, серед яких 5 бухгалтерів, 4 медичних працівника, 4 кухаря.

Колектив закладу має високі досягнення в навчанні та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами завдяки високому рівню надання допомоги дітям; є перспективи в збільшенні кількості дітей з вадами розвитку, у вдосконаленні матеріально-технічної бази, в покращенні результативності роботи.