$, 13.04.2024, 14:03
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Професійні досягнення колективу

Кам’янська школа-інтернат – єдиний обласний навчальний заклад для дітей з порушеннями слуху у Запорізькій області.  В закладі навчається 199 дітей з порушеннями слуху від 3 до 18 років, із них 138 – діти з інвалідністю.  

Освітній процес забезпечують 72 педагогічних працівника: середній вік яких 40 років. Склад педагогічних працівників наступний: вища категорія – 20 чоловік, перша категорія – 23 чоловіка, звання «учитель-методист» - 10 чоловік, «старший учитель» - 9 чоловік, «старший вихователь» - 3 чоловіка; нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України» - 1 чоловік, диплом лауреата обласної педагогічної премії – 1 чоловік. В закладі працює 2 реабілітологи, 27 вчителів-дефектологів, із яких 23 – сурдопедагоги, отримують дефектологічну освіту ще 3 педагога. Серед дефектологів школи – троє її випускники, які мають порушення слуху.

Школа є відкритим закладом для розповсюдження педагогічного досвіду.           Педагогічними працівниками розроблені «Методичні рекомендації щодо організації роботи з розвитку слухового сприймання та формування вимови у дітей з порушеннями слуху в спеціальних школах та школах з інклюзивною формою навчання», що схвалені науково-методичною радою КЗ «ЗОІППО» ЗОР (протокол №7 від 07.11.2017 року), навчальна  програма з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму «Хореографія та пісня в жестовому виконанні», схвалена науково-методичною радою КЗ «ЗОІППО» ЗОР (протокол №7 від 07.11.2017 року), програми групових занять з розвитку слухового сприймання усного мовлення в 8-9 класах, 10-11 класах для дітей зі зниженим слухом (протокол №  3 від 24.05.2007р.)

Педагоги школи брали участь у розробці спецкурсу за вибором «Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями слуху» варіативної складової курсів підвищення кваліфікації Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії.

Понад 50 робіт учителів розміщені на сайтах «Методичний портал», «На урок», «Всеосвіта» і на порталі «Учительський журнал он-лайн» видавничої групи «Основа»,  надруковані у Всеукраїнських журналах «Дефектолог» і «Дитина з особливими потребами».

На базі школи було організовано та проведено 3 обласних семінари: 17.04.2018 року – семінар для директорів та заступників директорів шкіл-інтернатів з теми «Реалізація корекційно-розвиткової складової в умовах спеціальної загальноосвітньої школи», 20.03.2019 року – семінар для педагогічних працівників ІРЦ та 17.10.2019 року для педагогів інклюзивних груп з теми «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами».

Активно проводить роботу шкільний психолого-педагогічний консиліум. За 2018-2019 н.р. на звернення батьків з питань діагностування порушень дитини та отримання рекомендацій щодо порядку подальшого влаштування дітей з порушеннями психофізичного розвитку до освітніх закладів членами консиліуму безоплатно було надано 76 консультаційних послуг батькам дітей з особливими освітніми потребами, які проживають у Василівському, Михайлівському, Оріхівському та інших районах області.

В 2018 році за успішне втілення проекту «Організаційно-педагогічні умови реалізації волонтерського руху в умовах спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату» колектив школи нагороджений орденом «За розбудову України» Всеукраїнського об’єднання «Країна» та за активну участь у волонтерському русі пам’ятною  медаллю «За вірність традиціям» І ступеня ВГО «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» (наказ від 05.12.2019 №10/27).

Для розвитку творчих та природних здібностей, нахилів та інтересів дітей в школі організовані та працює – 11 гуртків, 3 спортивні секції, до яких залучені 87% вихованців. Участь у різноманітних конкурсах, акціях, підготовка до яких дозволяє збагачувати особистість вихованців цінним соціальним досвідом, дає можливість кожному проявити свої здібності.

Серед досягнень вихованців: ансамбль танцю і пісні в жестовому виконанні «Ритм» - єдиний колектив в Україні для дітей з порушеннями слуху, якому в 2007 році присвоєне звання «Народний художній колектив», а в 2012, 2017  роках підтверджене. Учасники ансамблю є неодноразовими переможцями, володарями ГРАН-ПРІ багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Учасникам народного ансамблю за отриманні перемоги аплодували в Болгарії, Молдові, Угорщині.

Юні спортсмени, які щорічно представляють Запорізьку область на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» займають ІІ, ІІІ місце на змаганнях з футболу та баскетболу (дівчата, хлопці). З 2009 року учні школи та її випускники входять до складу збірних команд України серед глухих спортсменів з футболу – 5 чоловік, баскетболу – 5 чоловік, тхеквандо – 1 чоловік, боулінгу – 3 чоловіка.

Випускники школи продовжують навчання у вищих навчальних закладах України, професійних коледжах та ліцеях, є активними членами та очолюють ряд районних організацій УТОГ, обласний будинок культури УТОГ, передають свої знання та вміння учням в рідній школі, працюють на державних та приватних  підприємствах. Прославили Запорізький край: в 2015 році випускниця 2014 року виборола титул «Міс - нечуюча красуня світу 2015»»; в 2017 році випускниця 2001 року за отримане ІІІ місце на Дефолімпіаді в Сеулі нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня; з 2018 року випускниця 2002 року очолює Всесвітню Федерацію ілюзіоністів з вадами слуху.

Учні беруть  участь у інтелектуальних конкурсах: шкільному конкурсі «Учень року», переможці якого нагороджуються дипломами і призами; від 40 до 50 вихованців протягом останніх восьми років є учасниками Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», учні 12 класу щороку беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Ерудит», який проводить Міністерство освіти і науки та Центральне Правління УТОГ.

Вихованцям закладу створені всі необхідні умови для комфортного відчуття себе протягом навчального тижня: навчальні класи, кабінети, спальні приміщення, їдальня, медичні кабінети, вбиральні. Для проведення корекційно-розвиткової роботи обладнані: 12 кабінетів для занять з розвитку слухового сприймання та вимови; спортивні зали та площадки, 2 кабінети для фізичної та 2 кабінети для психологічної реабілітації, відповідають вимогам кабінети дефектологів, ритміки. Для проведення допрофесійної підготовки оснащені кабінети для занять кухарською справою. Всі навчальні приміщення забезпечені компютерним обладнанням та підключені до мережі Інтернет.

В школі постійно проводиться робота по утриманню її в належному санітарно-гігієнічному, матеріально-технічному стані. Технічний стан передбачає функціонування закладу в автономному режимі: наявність та обслуговування артсвердловини, котельні, пральні, дизель-генератора, системи водовідведення, трансформаторної підстанції. Силами обслуговуючого персоналу, вчителів, проводяться ремонти класних кімнат, спальних примішень, благоустрій території, утримання в робочому стані комунікацій, технічного обладнання. Члени колективу проводять роботу по залученню благодійних коштів на оснащення класів, кабінетів, проведення реабілітаційних занять.