Кам’янська школа-інтернат – єдиний обласний навчальний заклад для дітей з порушеннями слуху у Запорізькій області. В закладі навчається 141 дитина з порушеннями слуху від 3 до 18 років, із них 104– діти з інвалідністю.
Освітній процес забезпечують 56 педагогічних працівників, серед яких спеціалісти вищої категорії-29 чоловік, спеціалісти І категорії-14 чоловік, спеціалісти ІІ категорії-7 чоловік. Мають педагогічне звання "Старший учитель"-8 чоловік, "Старший вихователь- -3 чоловіки, "Учитель-методист-10 чоловік, "Вихователь-методист"-5 чоловік, нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України» - 2 чоловік, нагрудним знаком "Василь Сухомлинський"-1 чоловік. В закладі працює 2 реабілітологи, 27 вчителів-дефектологів, із яких 23 – сурдопедагоги. Серед дефектологів школи – троє її випускники, які мають порушення слуху.
Школа є відкритим закладом для розповсюдження педагогічного досвіду. Педагогічними працівниками розроблені «Методичні рекомендації щодо організації роботи з розвитку слухового сприймання та формування вимови у дітей з порушеннями слуху в спеціальних школах та школах з інклюзивною формою навчання», що схвалені науково-методичною радою КЗ «ЗОІППО» ЗОР (протокол №7 від 07.11.2017 року), навчальна програма з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму «Хореографія та пісня в жестовому виконанні», схвалена науково-методичною радою КЗ «ЗОІППО» ЗОР (протокол №7 від 07.11.2017 року), програми групових занять з розвитку слухового сприймання усного мовлення в 8-9 класах, 10-11 класах для дітей зі зниженим слухом (протокол № 3 від 24.05.2007р.)
Педагоги школи брали участь у розробці спецкурсу за вибором «Психолого-педагогічний супровід дітей з порушеннями слуху» варіативної складової курсів підвищення кваліфікації Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії.
Понад 50 робіт учителів розміщені на сайтах «Методичний портал», «На урок», «Всеосвіта» і на порталі «Учительський журнал он-лайн» видавничої групи «Основа», надруковані у Всеукраїнських журналах «Дефектолог» і «Дитина з особливими потребами».
На базі школи було організовано та проведено 3 обласних семінари: 17.04.2018 року – семінар для директорів та заступників директорів шкіл-інтернатів з теми «Реалізація корекційно-розвиткової складової в умовах спеціальної загальноосвітньої школи», 20.03.2019 року – семінар для педагогічних працівників ІРЦ та 17.10.2019 року для педагогів інклюзивних груп з теми «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами».
Активно проводить роботу шкільний психолого-педагогічний консиліум. За 2018-2019 н.р. на звернення батьків з питань діагностування порушень дитини та отримання рекомендацій щодо порядку подальшого влаштування дітей з порушеннями психофізичного розвитку до освітніх закладів членами консиліуму безоплатно було надано 76 консультаційних послуг батькам дітей з особливими освітніми потребами, які проживають у Василівському, Михайлівському, Оріхівському та інших районах області.
В 2018 році за успішне втілення проекту «Організаційно-педагогічні умови реалізації волонтерського руху в умовах спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату» колектив школи нагороджений орденом «За розбудову України» Всеукраїнського об’єднання «Країна» та за активну участь у волонтерському русі пам’ятною медаллю «За вірність традиціям» І ступеня ВГО «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» (наказ від 05.12.2019 №10/27).
Для розвитку творчих та природних здібностей, нахилів та інтересів дітей в школі організовані та працює – 11 гуртків, 3 спортивні секції, до яких залучені 87% вихованців. Участь у різноманітних конкурсах, акціях, підготовка до яких дозволяє збагачувати особистість вихованців цінним соціальним досвідом, дає можливість кожному проявити свої здібності.
Серед досягнень вихованців: ансамбль танцю і пісні в жестовому виконанні «Ритм» - єдиний колектив в Україні для дітей з порушеннями слуху, якому в 2007 році присвоєне звання «Народний художній колектив», а в 2012, 2017 роках підтверджене. Учасники ансамблю є неодноразовими переможцями, володарями ГРАН-ПРІ багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Учасникам народного ансамблю за отриманні перемоги аплодували в Болгарії, Молдові, Угорщині.
Юні спортсмени, які щорічно представляють Запорізьку область на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» займають ІІ, ІІІ місце на змаганнях з футболу та баскетболу (дівчата, хлопці). З 2009 року учні школи та її випускники входять до складу збірних команд України серед глухих спортсменів з футболу – 5 чоловік, баскетболу – 5 чоловік, тхеквандо – 1 чоловік, боулінгу – 3 чоловіка.
Випускники школи продовжують навчання у вищих навчальних закладах України, професійних коледжах та ліцеях, є активними членами та очолюють ряд районних організацій УТОГ, обласний будинок культури УТОГ, передають свої знання та вміння учням в рідній школі, працюють на державних та приватних підприємствах. Прославили Запорізький край: в 2015 році випускниця 2014 року виборола титул «Міс - нечуюча красуня світу 2015»»; в 2017 році випускниця 2001 року за отримане ІІІ місце на Дефолімпіаді в Сеулі нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня; з 2018 року випускниця 2002 року очолює Всесвітню Федерацію ілюзіоністів з вадами слуху.
Учні беруть участь у інтелектуальних конкурсах: шкільному конкурсі «Учень року», переможці якого нагороджуються дипломами і призами; від 40 до 50 вихованців протягом останніх восьми років є учасниками Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», учні 12 класу щороку беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Ерудит», який проводить Міністерство освіти і науки та Центральне Правління УТОГ.