$, 20.05.2024, 20:58
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Головна » Архів матеріалів
1 2 3 ... 19 20 »

#16лютого

#День_єднання

#ЄДИНАУКРАЇНА

#UAразом

Єдина, соборна, навіки незламна, свята українська земля. Вдячні тобі, що народилися у цьому краї, зростаємо серед працьовитих, щирих, гордих людей, збагачені багатовіковими традиціями української нації, напоєні по вінця щедрими дарами рідної природи. Шкільна родина Кам`янської спеціальної школи – інтернат разом зі всією Україною стурбована загрозою вторгнення з боку країни – агресора. Спільнота дітей, які мають проблеми зі слухом, наші батьки, друзі, наставники долучаємо свій голос до Всеукраїнської акції ЄДНАННЯ:

* «Ми не хочемо війни!»

* «Дітям України – мирне небо!»

* «Дорослі усього світу, припиніть війну!»

* «Ми хочемо розвивати свої таланти!»

* «Ми хочемо долати тільки спортивні вершини!»

* «Ми хочемо сонячного неба над головою!»

Ми всі різні, та Україна у нас одна. Передаємо вітання нашим випускникам Стецюрі Івану і Хвостішкову Андрію, які сьогодні служать у лавах Збройних сил України: «Дякуємо вам і вашим побратимам за сьогоднішній мирний день! Хай береже вас Бог і Україна».

З Україною в серці учні, наставники, батьки

 

 

Переглядів: 399 | Додав: Natalya | Дата: 16.02.2022

Вихованці Камянської школи-інтернату, починаючи з 2004 року, беруть  участь у  Всеукраїнській  Спартакіаді «Повір у себе». Змагання проходили спочатку в Криму, а  після 2014 року – в різних містах України. Цьогоріч -уже у вісімнадцятий раз. Вже стало звичним, що юні футболісти  не повертаються без призових місць. А ще  такі змагання – важливий етап соціалізації і адаптації дітей з важкими порушеннями слуху. Ось чому,  крім спортивних перемог, важливо, що  діти спілкуються з новими людьми, знаходять друзів, товаришують з ровесниками з різних куточків України, гартують свій характер. Поїздки в різні міста  на змагання – одна з найцікавіших сторін  спорту. Скільки їх вже було? Одеса, Ужгород, Львів, Маріуполь, Харків, Полтава, Миколаїв, Херсон, Дніпро, Суми, Черкаси…

Цьогоріч  відбіркові змагання ХХVIII Спартакіади «Повір у себе» з футболу серед  дітей з порушенням слуху проходили у Черкасах. У них  взяли участь 8 команд. Це  юні футболісти з міста Київ, а також Київської, Хмельницької, Запорізької, Харківської, Рівненської, Черкаської і Закарпатської областей. Учні Камянської  школи-інтернату  Макаренко Гліб, Натуча Іван, Семенчук Руслан,  Аверін Іван, Вечірко Ян, Боголюбов  Данило  вибороли путівку на змагання у Одесу. Всі ігри були напружені, адже  нашій команді дістались сильні суперники з Києва, Київської області та Черкащини. Але  хлопці довели, що є справжніми нащадками запорізьких козаків. Всі молодці: старались, боролись, переживали. Як справжній капітан команди,  Гліб Макаренко часто брав гру на себе і вправно вів команду до перемоги. Загалом, у цьому турнірі він забив 15 голів. Хочеться відзначити і нашого воротаря – Руслана Семенчука. Крім того, що він надійно захищав ворота запорожців, так ще гарно читав гру команди: в потрібний момент міг перехопити м’яч і  розпочати атаку, чим дуже допомагав команді.

Фінальні змагання проходили в м. Одеса у таборі «Молода гвардія». У фіналі зустрілись команди юних футболістів з порушеннями слуху з  м. Київ,  Київської, Харківської, Хмельницької і Запорізької областей. У напруженій спортивні боротьбі юні футболісти нашої школи-інтернату виграли у всіх команд. Жодної поразки! Кращим воротарем турніру став наш Руслан Семенчук.

5 листопада 2021року Президент України В. Зеленський підписав указ №566/2021 «Про призначення стипендій Президента України для дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях, та їх тренерів. Згідно з указом, стипендію призначено Семенчуку Руслану Євгеновичу, 2006 року народження,– чемпіонові всеукраїнських спортивних змагань з футболу (Запорізька область) і Квасу Костянтину Григоровичу – тренерові чемпіона всеукраїнських спортивних змагань з футболу Семенчука  Р.Є. (Запорізька область). Вітаємо!

 

Переглядів: 375 | Додав: Natalya | Дата: 24.11.2021

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

А як же вишивала рушники

І дарувала дітям на дорогу…

Щоб діти подолали всі шляхи

Й верталися до рідного порогу.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.

Надія Красоткіна

 

Яскраво й весело відзначили 15-тий, ювілейний, Всесвітній день вишиванки у КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР 20 травня. Приємно було бачити у школі в цей день різноманіття кольорів та візерунків на вишитому одязі учнів і вчителів, піднесений настрій та посмішки. Після святкової лінійки учні взяли активну участь у творчій роботі майстер-класів, підготовлених талановитими педагогами. Діти із задоволенням відгадували загадки, ребуси, проходили географічний квест, ділилися знаннями з народознавства, розважалися на спортивному майданчику, виготовляли квітучі національні обереги, ліпили українські варенички з солоного тіста, створювали святкові емблеми, міні-вишиванки з паперу, національні візерунки, український рушничок.

Вихованці продемонстрували свою обізнаність і з екологічних питань, адже саме такій тематиці присвячено День вишиванки в 2021 році. Школярі у грі «Зробимо планету чистою» змоделювали сортування сміття. А завершилося святкування масштабним пісенно-танцювальним флешмобом «Українці, ми – єдина сім’я», під час якого всі виконали запальну жестову пісню і танок, а також фотосесією на добру згадку.

День вишиванки - це один з улюблених національних свят, коли дорослі покоління передають молодшим (дітям, онукам) щось дуже важливе та справжнє – любов та повагу до українських традицій, сімейних традицій, до історії, праці, краси, природи.

Тож бережімо та розвиваймо своє, рідне! Зі святом!

Переглядів: 470 | Додав: Natalya | Дата: 21.05.2021

За результатами конкурсного відбору заявок ЗЗСО України Кам’янська школа-інтернат залучилась до участі в пілотному впровадженні проєкту SELFIE щодо апробації онлайн-інструменту Євросоюзу, який покликаний сприяти визначенню рівня цифровізації нашого закладу. Упродовж трьох тижнів 60 шкіл та 30 закладів професійної освіти оцінять ефективність використання інноваційних технологій та з’ясують, на якому етапі цифрового розвитку вони перебувають, що саме треба вдосконалити. Цей процес відбуватиметься з використанням онлайн-інструменту SELFIE, який вперше пілотується в Україні. 

Інструмент був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 74 країнах світу. Запуск проєкту проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України та European Training Foundation.

https://thedigital.gov.ua/news/selfie-vpershe-v-ukraini-60-shkil-i-30-zakladiv-profosviti-v-ramkakh-pilotu-proydut-otsinku-vprovadzhennya-tsifrovikh-tekhnologiy

Детальніше з інформацією можна ознайомитися за посиланнями: Міністерство освіти і науки України https://mon.gov.ua/ua/news/upershe-v-ukrayini-60-shkil-ta-30-zakladiv-profosviti-projdut-ocinku-vprovadzhennya-cifrovih-tehnologij-za-dopomogoyu-selfie-pilot-trivatime-u-kvitni-travni

20.04.2021 року Панченко Г.В., директор школи, Китманова І.В., заступник директора з навчальної роботи, Педан Л.В., інженер-програміст,  взяли участь в установчому вебінарі щодо запуску проєкту, який провели представники проєкту з ЄвроСоюзу та модератори областей.

З 23.04 2021 по 07.05.2021 року планується проведення моніторингу, до участі в якому будуть залучені адміністрація, педагогічні працівники та здобувачі освіти 5-10-х класів школи-інтернату.

Успіхів нам усім!

Детальніше про проєкт SELFIE (http://surl.li/rjxh)

Переглядів: 518 | Додав: Natalya | Дата: 22.04.2021

Є чудовий вислів: “Вітчизна починається з мене…” І сьогодні розумієш, який глибокий зміст криється в ньому – це відповідальність, самовіддана праця, самопожертва в ім’я тієї землі, що зростила наших дідів, батьків і нас. Від того, які ми, що корисного робимо, залежить, якою буде наша держава, наше сьогодення і наше майбутнє. Тому так важливо сьогодні виховати у дитині ціннісне ставлення в першу чергу до себе, до батьків, до людей, до держави, до історичних, культурних та духовних надбань українського народу, виховати справжнього патріота України.

          Так до Дня Соборності України 22 січня в Камянській школі-інтернаті

відбулася низка заходів:  переглянуто  відеофільм «День Соборності України», проведено  відео та  фотоквести,  змагання у  патріотичній онлайн-вікторині, під час якої вихованці згадували пісні про Україну, змагалися у розгадуванні загадок, кросворду, згадали про народні звичаї та традиції, символи нашої держави.

          Найактивнішими стали учні 11-А класу (Корж.Є., Стаднік М., Семенчук В., Рум’янцева М.), які разом зі своїм вихователем Жавжаровим В.К.  створили фотоколаж « Ми українці» . Бо знати та пам'ятати це потрібно, тому що ми живемо в Україні, нашому рідному краї. А велика любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях.

 

Переглядів: 504 | Додав: Natalya | Дата: 25.01.2021

 

 

Нещодавно  в Україні відзначали День рятувальної служби.  До здобувачів  освіти  Кам’янської школи – інтернату  завітали представники  цієї  мужньої професії. 

          Заступаючи на чергування, рятувальники  готові ризикувати  аби допомогти людям, зберегти життя і майно.  Вони - справжні герої  сьогодення, з честю виконують покладені на них завдання. 

Рятівник -  це  не просто професія, це покликання. Члени колективу школи-інтернату з вдячністю за   витримку, відповідальність і професіоналізм  вітали  гостей.  Дякували  також за те, що наочно  змогли побачити пожежну техніку  та  спеціальне обладнання рятувальників, яким вони   різними способами  гасили  вогонь умовної пожежі в школі-інтернаті. Планові навчальні тренування  з пожежної безпеки  в цьому році  проводили із залученням  6-го державного пожежно-рятувального посту ГУ ДСНС України у Запорізькій області  смт  Степногірська.

          Класні керівники, вихователі дошкільних груп, , техперсонал,  під керівництвом Китманової  І.В., керівника з ЦЗ,  організовано провели  навчальну евакуацію  шкільного колективу. А можливості пожежного забезпеченням школи  продемонстрував Лебідь О.І., інженер з пожежної безпеки та члени пожежної дружини.

          Тиждень був насичений подіями і заходами: провели  навчально-тренувальна евакуація колективу , перевірку системи оповіщення у випадку пожежі, тренування нового  складу караулу пожежно-рятувального  посту  ГУ ДСНС  Степногірська  гасіння умовної пожежі в школі-інтернаті  та  випробували  пожежних гідрантів.  

          Головне, вихованці  засвоїли -  варто бути обережним  з вогнем,  берегти своє життя  та   оточуючих.  А якщо  сталася  пожежа , викликати наших друзів-  рятівників, які  завжди примчать  на допомогу!

 

 

Переглядів: 496 | Додав: Natalya | Дата: 25.09.2020

 

 

У КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» ЗОР  відбулась осіння спартакіада, присвячена дню фізичної культури і спорту. В спортивних змаганнях взяли участь учні 1-12 класів. Активними, рухливими і спритними зростають наші наймолодші школярики. В змаганнях були представлені такі види спорту, як метання малого м’яча, метання гранати, стрибки в довжину з місця, стрибки в довжину з розбігу  та біг на 30 і 60 метрів.

Звичайно, були визначені і переможці. Серед юних спортсменів 2-4 класів найкращі результати показали Олійник Є.(4-А кл.) Скрипниченко Т.(3-Б кл.),Білан Д.(4-В кл.),Глушко К, Монастирний А. (3-А кл), Дашкеєв М.(4-Б кл., Максименко Є.(4-б).

Серед учнів 5-9 класів відзначились своїми спортивними успіхами Аверін І.(8-Б кл.)– стрибки в довжину з розбігу; Кучин В. (5- А кл.) –стрибки в довжину з розбігу; Боголюбов Д.( 7-А кл.)

Порадували спортивними результатами і старшокласники. Це Заярін В.(12-А кл.), який має найкращі результати зі стрибків у довжину і бігу на 60 м. Осадчий  М. (10-А кл.) – стрибки в довжину з розбігу. Гострий М.(10-А кл.)– біг на 60 м. Тульгук М.(10-Б кл.)– стрибок в довжмну з розбігу. Білоконь В.(11-Акл.) – біг на 60 м. Стадник М.(11-А кл.) – метання гранати, стрибки в довжину з розбігу. Бажаємо всім здоров’я, бадьорості і нових перемог!

         

 

Переглядів: 485 | Додав: Natalya | Дата: 25.09.2020

 

Велика любов до спорту, небайдуже ставлення до власного здоров’я, кропітка робота учнів та педагогів – дали бажані результати…

         З 11 по 14 вересня в місті Дніпро були проведені фінальні змагання з баскетболу XXVII Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю, присвяченої 29-й річниці незалежності України. Цього разу за головний приз змагалися команди Харківської, Кропивницької, Дніпропетровської, Київської, Запорізької областей та міста Маріуполя. Честь Запорізької області відстоювали учениці нашої школи: Носань Катерина, Дашкєєва Аріна, Боголюбова Аліна, Шишлакова Анжела, Приймак Поліна, Кущ Аліна. Протягом змагань наші наймолодші спортсменки демонстрували свою майстерність та волю до перемоги і за підсумками   стали бронзовими призерами, навіть незважаючи  на те ,що до складу команд Харківської та Дніпропетровської областей   входили члени молодіжної збірної України.  Ми пишаємось тим , що наші дівчатка  увійшли  до списку претендентів на президентську стипендію. Попереду нашу команду чекає турнір в місті Харкові  та  Всеукраїнська спартакіада, яка буде проводитися в «Молодій Гвардії» міста Одеси.

Від душі вітаємо з перемогою. Бажаємо в будь-якій боротьбі, в будь-якому бою перемагати також яскраво, красиво, впевнено і гідно! Нехай у вашому житті буде багато таких свят і заслужених нагород. Бажаємо залишатися сильними людьми, які точно знають, до чого прагнути і як отримати успіх.

 

 

Переглядів: 486 | Додав: Natalya | Дата: 19.09.2020

Запрошуємо приєднатися до великоднього флешмобу «ВЕЛИКОДНІ ПЕРЕДЗВОНИ-2020» всю нашу велику шкільну родину! 

Великдень – свято, сповнене любові, тепла і сімейного затишку. Воно пронизане ароматом свіжоспеченої паски, осяяне весняним сонечком і насичене Божою благодаттю. Напередодні цього світлого свята Кам’янська школа-інтернат оголошує дистанційний флешмоб для вихованців та їх батьків «Великодні передзвони-2020».

✅Для участі вам необхідно в домашніх умовах записати відео або відзняти декілька фото про підготовку до свята, приготування та прикрашання великодніх страв, виготовлення вітальних листівок, виробів з паперу, фетру, тканини, великодні віночки, деревця, кошики…

✅Виставляти відео та фото можуть самі користувачі (діти чи батьки, педагоги, які є зареєстровані у соціальній мережі Facebook) під цим постом у соціальній мережі Facebook із 18 по 22 квітня та обов’язково додайте хештег
#великдень_вдома #великдень2020 #великденьпасха #пасха #залишайтесь_вдома

✅Цінуйте час, який ви проводите в родині, бережіть один одного, і найголовніше-ЗАЛИШАЙТЕСЬ ВДОМА.

Переглядів: 558 | Додав: Natalya | Дата: 19.04.2020

 

 

День Святого Валентина-свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими. Для кожної людини цей день – особливий. Особливим він став і для учнів Камянської школи-інтернату.

У школі пройшла низка цікавих, креативних заходів, присвячених Дню святого Валентина. Весело та незвично пройшла конкурсно-розважальна програма для вихованців початкових класів, насичена оригінальними жартами, веселими конкурсами, привітаннями. Діти із задоволенням взяли участь у конкурсі «Солодка мить». Дуже весело було спостерігати, як вихованці із завязаними очима шукали та знаходили цукерки. Свою спритність діти продемонстрували в конкурсах «Влучний купідон» та «Донеси м’яч». Артистизм виявили в конкурсі «Незвичайний танок». А святковий флешмоб згуртував всіх в одну велику, дружню команду.

Фіналом святкового дійства стало визначення найкращої пари (Валентина та Валентини), якими стали учень 1-Б класу Михайло Натуча та учениця 4-Б класу Яна Кривобок. І звісно ж наша улюблена дискотека! На цьому святі ніхто не залишився без подарунка - всі отримали солодкий презент.

 

Старшокласникам задавала піднесеного настрою святково прикрашена зала, працювала «Пошта кохання» - кожен мав змогу опустити валентинку чи листа-привітання до чарівної скриньки. Яскравою культурною програмою стало конкурсно- розважальне шоу «На крилах кохання», насичене оригінальними жартами ведучих, веселими конкурсами, привітаннями. В конкурсній програмі взяли участь шість пар. Змагання між парами проходили завзято, у веселій і дружній атмосфері. Веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла.

Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання. Всі учасники і глядачі отримали заряд бадьорості і оптимізму. Підведенням конкурсної програми стало вручення дипломів кожній парі. В номінації «Найталановитіша пара» стали Ведмедько Олександра і Заярін Вячеслав, «Найгарніша пара» - Ясирова Ганна і Боровик Ілля, «Найвеселіша пара» - Сиса Ганна і Требушний Максим, «Найкреативніша пара» - Холодняк Микита і Сальник Ганна, «Приз глядацьких симпатій» - Фещенко Святослав і Пашкова Анжела. Кульмінацією стало визначення ідеальної пари - нею стали Осадчий Микита та Машкіна Юлія.

Щиро, різнобарвно, з гарним настроєм шкільна родина відзначила День святого Валентина!
Вітаємо зі святом! Бажаємо Вам всеперемагаючої любові, відчуття повноти та неповторності життя!

 

  

Переглядів: 640 | Додав: Natalya | Дата: 21.02.2020

 

 

Над усі багатства і припливи мод

Шануймо мову серцем і вустами.

Народ без мови-це вже не народ,

Без мови всі ми б сиротами стали.

Ідуть гріхи за нами і борги.

Від них зректися не шукаймо броду,

Шануймо мову над усі боги,

Якщо ми хочем зватися народом

 

Для кожного народу мова - найбільший скарб, віддзеркалення душі народу, його історії. 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Кожна людина має завжди пам'ятати , хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Кам’янської школи-інтернату. Учням перших класів НУШ свято запам’яталось цікавими іграми з лего, складанням слів з пазлів та повчальним відеофільмом для дітей про українську мову. 2-4 класи провели урок-гру разом з педагогами Рубан Т. В., Савенко О. Д., Дериведмідь В. М. "У країну рідної мови". Діти читали вірші українських поетів, відгадували загадки, шаради та ребуси, мандрували стежками рідного слова.

Методичне об’єднання "Словесник" нагадало учням 5-12 класів про історію виникнення свята, про роль рідного слова в житті людини, про необхідність збереження, розвитку та збагачення нашого мовлення, адже мова - то є найкоштовніший скарб! Класними керівниками було проведено: інформаційні години «Рідне слово, материнська мова»; усний журнал «Наша мова калинова». Вихователі на годинах спілкування говорили про красу рідного слова, переглядали і обговорювали відеофільм «Мова моя єдина». А для відвідувачів шкільної бібліотеки було запропоновано виставку літератури «Любіть свою рідну мову».

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

   

 

  

Переглядів: 642 | Додав: Natalya | Дата: 21.02.2020

 

Кажуть, є в народі істина свята:

Людина починається з добра!

Хтось заперечить,скаже,що в усі часи

Людина починалася з краси.

А, може, з чесності та людського тепла?

А може,з ніжності, що серце окриля?

Є частка правди в кожнім вашім слові,

Та все ж Людина починається з Любові!

 

Вже стало традицією, що у лютому щороку педагоги Кам’янської школи –інтернату збирають численну аудиторію в актовій залі, аби продемонструвати свої знання і вміння з володіння жестовою мовою, а також,звичайно, засяяти розмаїтям талантів. Вже 13-й рік поспіль ця традиція не тільки не бідніє, а, навпаки, поглиблюється, зазнає якісних змін.

Цьогорічний конкурс «Співочі руки-2020» особливий. По-перше, рекордний по кількості учасників: майже 40! По-друге, весь період підготовки відзначався особливою атмосферою взаємодопомоги, співпраці, взаємовиручки. Та й питань складних, як таких, не виникало, бо, мабуть, додав впевненості нещодавно зданий залік на рівень володіння жестовою мовою педагогами школи.

Зазнав суттєвих змін і цьогорічний формат свята: всі феєричні виступи були поєднані темою : « З любов’ю в серці». Вже 13-й рік поспіль ми готуємось до цієї важливої події в житті закладу, щоб удосконалювати уміння передавати за допомогою жесту смисл твору, всю гаму почуттів, які він викликає у юного артиста, долучитися до прекрасного, довести собі і світові, що ми – кращі, бо вміємо йти вперед, даруємо радість собі і оточуючим. За цей час конкурс здобув визнання, зумів об`єднати навколо себе шанувальників, долучити багато друзів, надихнути всіх добрими ідеями і спільними справами. А мета, яка об’єднує педагогів – це удосконалювати знання і вміння з володіння жестовою мовою. В нашому колективі вважаємо, що це питання – з розряду етичних: адже вивчати жестову мову – це поважати своїх вихованців. І чим більше педагогів будуть мати базові навички спілкування жестовою мовою, тим комфортнішим буде життя дітей з порушеннями слуху, яких довірили нам батьки наших вихованців.

Життя людей ніколи не стоїть на місці. Змінюється все: клімат, течії рік, кордони держав і суспільні устрої, людські думки і почуття. Але незмінною лишається людська потреба любити. Нерозгаданою залишається таємниця душі, в якій незгасним вогнем горить священне і нездоланне почуття любові. Любові до природи,до братів наших менших,до своєї родини, Батьківщини, до людини як найвищої цінності Всесвіту.

Кожна людина приходить на цю землю, щоб бути коханою і навчитися любити, щоб зігріти теплом своєї любові оточуючих. Та є у нашому серці особлива любов – любов до рідного краю, до своєї батьківщини, до неньки-України. Цю тему майстерно донесла до глядачів Кузьминська Я.І. в пісні «Україна-вишиванка».

Про материнську любов, найсвятішу у світі; про дитячі долоньки сина і доньки, яким потрібна любов мами і тата; про любов до сестри, яку нам посилає Бог; про щиру і безкорисливу любов бабусі розповіли душею і серцем, красномовним жестом і виразною мімікою Китманова І.В.(«Мальви»), Вайло Н.В.(«Малесенькі долоньки»), Марченко К.А.(«Моя сестра»), Геращенко Ю.В.( «Батькам»), Миша Т. В.(«Пісня про бабусю»).

Тисячоліттями люди намагаються розгадати загадку: «Що ж таке кохання?» Можливо,це єднання сердець чи очікування щастя, сплетіння рук і погляд у зоряне небо,а ще відчуття польоту в душі. А яке воно насправді кохання? Тихе і спокійне, трепетне і ніжне, вірне і зрадливе, неповторне, нерозділене і єдине на все життя! Всю гаму таких прекрасних і непростих почуттів жестами передали Пилипенко Н.В. («Палала»), Кабаченко М.В. («Вільний птах»), Марущак Ю.В., Тимчура А.О., Роман В.О., Золотаренко О.Г.(«Ой, у гаю при Дунаю»), Квас С.В.( «Фантастична жінка»), Волкова Т.М. і Квас В.Г. («Мати каже правду»), Кущ Т.С.(«Але ж я тебе любила»), Колосова О.І, Штаній А.С.(« Я не можу жити без тебе»).

Очима ти сказав мені: люблю.

  • складала свій тяжкий екзамен.

Мов тихий дзвін гірського кришталю,

Несказане лишилось несказанним…

Як можна передати словами те, що живе у найпотаємніших куточках серця,що очищує душу,наповнює її різнобарв’ям почуттів? Насправді, і це складне завдання вдалося донести до вдячної публіки нашим колегам: Кравченко Л.В.( «Не питай»),Кузьминській Я.І. («Свята»), Чуракова С.В.(«Я закохалась»), Квас І.Ю., Савенко В.В., Гречко О.О., Квас К.Г.( «Ти ж мене підманула»).

Цього дня напередодні свята всіх закоханих у актовій залі школи-інтернату, як мовиться, яблуку не було де впасти. Півтори години феєричного дійства промайнули як мить. Та вдячні глядачі не втомлювались аплодувати, посміхатись, радіти, сміятись,а ще – виражати свої глядацькі симпатії: шквал емоцій викликав виступ Терновського Є.О. і Мітічкіної С.С.(«Цьомаю»).

Були на цьому заході і справжні дебютанти: вперше переклад жестовою мовою текстів здійснили Полоннік Н.В., Марков А.Ю., Гонтар О.С., Савенко О.Д. Одразу після закінчення виступів почалось жваве обговорення, обмін думками, враженнями серед учнів, особливо старшокласників, працівників школи.

 

Машкіна Юлія,учениця 12-А класу:

–Серед нечуючих є багато артистичних людей. А от наші чуючі педагоги точно і майстерно мовою жестів передали настрій,особливості пісень. Було дуже цікаво. Не хочу нікого образити, але найбільше вразили виступи Ірини Вікторівни, Світлани Сергіївни і Євгена Олександровича, а також сподобалась акторська гра педагогів у пісні «Ти ж мене підманула».

 

Ведмедько Олександра,учениця 12-А класу:

–Сподобалось все: виступи, образи,костюми. Всі дуже старались. Люблю вас.

 

Камчієва Каміла,учениця 9-Б класу:

Наші вчителі і вихователі– супер!Всі виступи дуже гарні. Я все зрозуміла.

Наконечна Т.П.,заступник директора з навчально-виховної роботи:

Отримала море задоволення, вражена талантом колег. Бажаю подальших успіхів! Всім – «Браво!»

 

Абрамович Г.В., голова профспілкового комітету закладу:

Разом ми – сила. Горджуся колективом, який реалізує завдання будь-якої складності. Подібні свята-зустрічі не тільки змінюють наше ставлення до світу тиші, вони якісно змінюють світ навколо нас, наповнюючи його розумінням,співчуттям,добром.

 

Косман О.П.,заступник директора з АГЧ:

– Щороку з великим задоволенням відвідую виступи педагогів і дітей з піснями у жестовому виконанні. Цього разу навіть не сподівалась, що тему кохання можна розкрити за допомогою жестів так чуттєво, лірично, тонко. За час концерту я пережила бурю емоцій. Саме в такі миті розумієш, що найщиріша любов на все життя – це любов до мами, тата, брата, сестри, дідуся, бабусі. Ірина Вікторівна так проникливо виконала пісню «Мальви», що присутні в залі не стримували сліз. Близькі моїй душі теми розкрили Марченко К. і Миша Т. у піснях про сестру і бабусю. Єднання сердець, нестримне бажання розчинитися у своїй другій половинці, відчути тепло обіймів передали за допомогою міміки, жестів Мітічкіна С. і Терновський Ж .піснею «Цьомаю». Для себе я зробила висновок, що для життя любов – це основа основ, це світло, яке допоможе здолати труднощі. Хочу подякувати організаторам, всім учасникам, добре, що такі заходи стали у нас доброю традицією, бо саме вони додають нашому життю світло, тепло, бажання зробити світ кращим.

 

Лебідь О.В.,лаборант школи:

– Безкрайнє море задоволення отримала від виступу наших працівників. Тематичний концерт пісень у жестовому виконанні промайнув, як одна мить. Дякую талановитим артистам. Велика вдячність організатору і консультанту І.В.Китмановій.

 

Гамашова С.В., шеф-кухар школи:

–Вражена виступами педагогів. кожною піснею пережила всю гаму почуттів,емоцій. Були сльози і сміх,захоплення і подив. Дуже сподобалось. Дякую!

 

Брик О.В.,працівниця школи:

–Виступ вчителів і вихователів викликав багато емоцій, додав заряд позитиву. Слів бракує. Все було супер.

 

Адаменко Н.В.,працівниця школи:

–Я була в захваті від майстерності педагогів у виконанні жестових пісень. Деякі виступи розчулили серце. Велика вдячність Китмановій І.В.,ініціатору таких потрібних заходів.

 

Марущак С.В.,бухгалтер:

– Скільки чудових пісень за допомогою жестів виконали педагоги школи. Прекрасне свято краси, добра, ніжності подарували нам у переддень свята всіх закоханих. Браво учасникам, вдячність їх наставнику Китмановій І.В.

Директор школи-інтернату Панченко Г.В. постійно наголошує, що знання вчителями і вихователями жестової мови дає можливість спілкуватися з дітьми, що мають проблеми слуху, на їх рідній мові. Такі свята теж потрібні. Дуже важливо, що діти з проблемами слуху сприймають жестову пісню як словесний ряд, живо реагують на слова,їх значення,сприймають жести, читають їх,тим самим стають співучасниками цього дійства. Робота по удосконаленню педагогами знань і вмінь з володіння жестовою мовою буде продовжуватись і надалі.

…Стихли оплески, діти повернулись до класних кімнат, особливе пожвавлення спостерігалось в імпровізованій фотозоні. Та ще довго в свідомості на всі лади і смаки тихо, але стверджуюче звучало як рефрен: «Світ починається з любові»…

 

 

 

Л.Квас, вчитель

 

       

 

Переглядів: 619 | Додав: Natalya | Дата: 21.02.2020

 

З добром у серці треба жити. З добром у серці виконувати будь-яку роботу чи починати справу. Тільки з наповненим добротою серцем можна змінюватись самому і змінювати на краще світ навколо себе. Ці слова червоною лінією пронизували все, що ми чули, бачили, сприймали серцем і відчували душею у актовій залі нашого закладу 3 грудня 2019 року. Саме цього дня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН 27 років тому.

Відзначення цього особливого дня – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з інвалідністю, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. День людей з інвалідністю – виклик незламних і нескорених людей долі, життєвим обставинам,байдужості, зневірі,безнадії,утвердження права бути рівним серед рівних. Люди з інвалідністю в цей день особливо сподіваються, що їх почують, до їхніх побажань прислухаються, а проблеми допоможуть вирішити. І, хоча підтримки і уваги потребують усі, без винятку, люди, але особливо вона потрібна дітям,нашим дітям,які мають проблеми зі слухом.

Атмосфера цього дня була особлива: на всіх поверхах діяли виставки робіт вихованців самого різного спрямування; біля спортивного залу особливе пожвавлення: кубки,дипломи, медалі зайняли декілька столів, а малечі так хотілось їх потримати в руках. Юні артисти особливо були зосереджені зранку: треба не тільки перевірити костюми, а й подбати про належний макіяж і відповідний настрій. Святкова атмосфера холу доповнилась передноворічними нотками. В школі багато гостей.

Особливо хвилююча мить – виконання Гімну України нечуючими юними громадянами.У залі –незрима підтримка діточок, які читали напам’ять вірші,адже словесна мова для них – важка перемога. Затамувавши подих, всі присутні разом із вихованцями ансамблю «Ритм»(кер.Китманова І.В., Терновський Є.О.,Артемова М.Л.) пережили всю гаму почуттів, захоплюючись прекрасною хореографією, дивовижними костюмами , світлою радістю на сповнених емоціями обличчях вихованців під час виконання справжніх шедеврів хореографічного мистецтва: «Плескач», «Хей, малявка», «Наша подорож», «Крапельки», «Мальви», «Тиша –гармонія», «Колискова». І як благословення всім миру, любові, добра прозвучала остання пісня «Світ врятує любов». У концертній програмі брали участь вихованці школи-інтернату, починаючи з дошкільного відділення до випускників.

І кожен з поважних гостей, присутніх на заході, долучившись до діалогу, щиро, відверто, з болем у душі і сльозами на очах, засвідчив: тут зібрались однодумці, небайдужі до долі інших, своєї країни, готові до співпраці задля найголовнішого – щастя дітей.

Всі присутні на цьому заході могли пересвідчитися, що наші вихованці живуть цікавим, насиченим різноманітними справами життям. Вони навчаються, працюють, творять прекрасне, перемагають у спорті. Все, що відбувалося у залі, що демонструвалося на екрані відеопроектора ( Чуракова С.В.Жавжаров В.К.), що знайшло гарячий відгук у серці, душі кожного присутнього, переконувало в тому, що діти з проблемами слуху – це не замкнуті, обтяжені недугою люди, а творчі особистості, справжні бійці у складному вирі життя. А ще справедливим є прислів`я, що випадкових перемог не буває. Адже за кожним успіхом наших вихованців – титанічні зусилля самих дітей і системна, цілеспрямована праця педагогів-наставників.

А ще в цей день, як і в інші – вирішення невідкладних проблем, діалоги з батьками, представниками влади, друзями школи.

Немає меж для людського самовдосконалення. Немає лінійки, на яку в один ряд можна вишикувати своїх вихованців. Немає тієї дистанції, яку всі повинні подолати. Бо кожна дитина неповторна. А дитина з особливими потребами не обмежена ніякими можливостями, бо вона – самодостатня. Ростити , плекати, творити цю унікальність – найвище покликання нашого педагогічного колективу. основним мірилом якості педагогічної праці є любов до дітей і бажання допомогти їм стати щасливими.

У кожного навчального закладу є проблеми, але сьогодні мова не них .У щоденних турботах сьогодення керівник навчального закладу Панченко Г.В. дбає про те, аби колектив школи, у якому навчаються, живуть, міцніють фізично і морально 130 дітей-інвалідів, завжди поряд і у дні свят і в години, коли треба вирішувати невідкладні проблеми, відчував підтримку людей, які зберегли найцінніше: доброту, милосердя, співчуття, здатність співпереживати .

Л.Ф.Квас

 

 

 

Переглядів: 737 | Додав: Natalya | Дата: 04.12.2019

ХІІ Міжнародний благодійний фестиваль мистецтв «Дивосвіт»-культурно-мистецький соціально важливий інтеграційний проект, який вже 12 років проводиться для популяризації української дитячої та молодіжної культури як на національному, так і міжнародному рівнях. Щорічно у фестивалі беруть участь діти з особливими потребами. Вихованці Кам’янської спецшколи-інтернату теж взяли участь у такому феєричному заході. Учасники Народного художнього ансамблю танцю і пісні в жестовому виконанні «РИТМ» (керівники І.В.Китманова і  Є.О.Терновский  ) вибороли два перших місця та отримали сертифікат на участь у фестивалі в Греції. 
Ми пишаємося тим, що учні нашої школи часто займають призові місця, дарують собі та оточуючим гарний настрій, та найважливіше те, що, займаючись у ансамблі, учні проходять життєву школу ефективної адаптації і успішної соціалізації. Учасники Народного художнього ансамбль танцю і пісні в жестовому виконанні «РИТМ» нашої сільської школи на славній запорізькій землі виступали на одній сцені з відомими українськими артистами, а разом з такими популярними співачками, як Злата Огнєвіч, Ольга Юнакова, Сабіна, Маша Собко, створили спільні співочі проекти і презентували їх на головній концертній сцені – в київському палаці «Україна».
Щороку оновлюється концертна програма ансамблю, створюються неповторні танцювальні композиції, шиються чудові яскраві костюми. Нові творчі ідеї невтомних керівників і талановитих учасників ансамблю «Ритм» завжди підтримує директор школи-інтернату 
Галина Володимирівна Панченко . Вона з материнською турботою допомагає в організації придбання та пошиття костюмів, поїздок на конкурси, завжди знаходить теплі слова підтримки. Тому із впевненістю можна сказати, що це і її перемога, як директора цього чудового закладу із таким талановитим колективом.
Директор школи-інтернату завжди пишається своїми вихованцями і робить усе можливе, щоб, займаючись танцями, діти з проблемами слуху проходили життєву школу ефективної адаптації і успішної соціалізації, вчилися долати труднощі, підтримувати один одного, наполегливо працювати.
Ми пишаємось нашими красивими, щасливими, талановитими дітьми і цінуємо творчу співпрацю шкільної родини! Миру всім у нашій країні, злагоди у родинах.

  

Переглядів: 692 | Додав: Natalya | Дата: 26.11.2019

 

Педагоги- дошкільники Кам’янської школи-інтернату-надзвичайні люди. Вони не тільки виховують дітей, а й відкривають перед ними багатий світ добра, світла, доносячи до серця красу навколишнього світу. Осінь – чудова пора року. Вона збирає щедрі врожаї овочів і фруктів, фарбує листочки в барвисті кольори, запалює багряно-червоні кетяги калини.
Дошкільнята дуже люблять осінь, адже є цікава нагода дізнатися багато нового про осінню природу, життя тварин та пташок, розповісти про чудову осінню пору своїм друзям, рідним і близьким під час осінніх свят.

Діти старшої групи разом з вчителем дефектологом Солонцовою М.П. та вихователем Цукило С.О. побували в осінньому лісі та допомогли кленові зібрати листочки. На занятті були застосовані інноваційні технології з розвитку пізнавального інтересу малят до природного довкілля. Заняття було цікавим, насиченим ігровими прийомами, новітніми технологіями; діти активно діяли, міркували, відповідали і отримали гарний настрій і позитивні емоції.

Осіннє свято пройшло і у середній групі «Веселка». Атмосфера у залі була привітною та сонячною від дитячих щирих віршовано-пісенних розповідей про осінь. Усі присутні – діти, вихователі, гості немов поринули у казковий осінній світ. На свято завітала і сама красуня- Осінь , яка запросила дітей у подорож до осіннього лісу де діти залюбки пограли в ігри з лісовими звірятами. Справитися із завданнями маленьким вихованцям допомагала вихователь Павшенко А.В. та музичний керівник Артемова М.Л.
Поринули в осінню казку дошкільнята групи «Калинонька» разом з педагогами Стришко Н.М. та Олійник Н.О. .До них вранці зателефонувала білочка і запросила в гості .Діти з задоволенням прийняли запрошення і відправились в подорож. По дорозі їм зустрічались звірята, які і допомагали відшукати подаруночок для білочки. Заняття проходило захопливо та пізнавально для дітей, в ігровій формі діти вчилися розрізняти і називати кольори. Малюкам були запропоновані вправи та ігри з дрібними предметами для розвитку дрібної моторики рук які ,педагоги вдало комбінували з різними видами діяльності.

З педагогом –логопедом Писаренко Л.М.діти поринули у казковий світ осені, відвідали лісову школу тітоньки Сови, де виконували різноманітні завдання, показуючи свої знання. Всі етапи заняття були взаємопов’язані між собою та підпорядковувалися єдиному сюжету. Заняття було наповнене різноманітними видами та формами роботи, які динамічно змінювалися. Вихованці були захоплені заняттям, а воно промайнуло швидко, як легкий осінній вітерець.

   

Переглядів: 694 | Додав: Natalya | Дата: 23.11.2019

 

Великий педагог В. Сухомлинський писав : «Я не боюся ще й ще раз повторити: турбота про здоров`я – це найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили…»

 

Щоб дитина знала, що таке здоров`я, що впливає на нього, що для нього корисне, а що – шкідливе, як зберегти і зміцнити своє здоров`я і здоров`я інших людей педагогами дошкільної групи «Сонечко» Кам’янської школи-інтернату Демченко Л.А., Вайло Н.В, Миша Т.В. було проведено Фіксиленд «Подорожуємо стежками країни Здоров’я». Весела та цікава програма, підготовлена педагогами, захопила дітлахів з першої хвилини. Вони активно демонстрували спритність у спортивних змаганнях, відгадували предмети гігієни, знаходили корисні продукти харчування, дружньо танцювали. На обличчях малечі сяяли усмішки, а оченята світилися радістю від цікавих розваг.

Переглядів: 698 | Додав: Natalya | Дата: 23.11.2019

 


Дієвим інструментом попередження правопорушень у підлітковому середовищі є проведення профілактичних бесід з дітьми в навчальних закладах. Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат котрий рік поспіль з метою превентивного виховання здобувачів освіти активно залучає до співпраці представників поліції.
18 листопада в наш навчальний заклад завітала інспектор ювенальної превенції (у справах правопорушень, скоєних неповнолітніми) Василівського ВП ГУНП Бульба Ганна Валеріївна з бесідою щодо цивільних прав неповнолітніх та їх правової відповідальності. Інспектор розповіла про нормативно-правову базу цивільної відповідальності підлітків та їх батьків у разі скоєння різного роду правопорушень на території школи або вдома.
Було обговорено проблеми тютюнопаління серед неповнолітніх, зловживання алкоголем, наркотиками, вчинення насильницьких дій щодо оточуючих. Гадаємо, що одним із серйозних аргументів проти цих явищ для підлітків стали озвучені види покарань з боку органів поліції.

Також відбулося обговорення дуже актуальної на сьогодні теми «Шкільний булінг або «Давайте жити дружно!». Ганна Валеріївна ознайомила дітей з поняттям булінгу, його видами, учасниками, причинами та наслідками цього антисоціального явища, дала рекомендації педагогам щодо їх дій у разі виникнення ситуацій цькування дітей.

У відеороликах була представлено короткі сюжети з прикладів булінгу в навчальному закладі. Учні засудили протиправну поведінку ініціаторів знущань. Представниця поліції порадила школярам у разі виникнення ситуацій, пов’язаних із різного роду неправомірними діями щодо учасників навчального процесу негайно повідомляти про це педагогам, вихователям, батькам, а також не стояти осторонь цькування, тому що і за споглядання явищ булінгу, невтручання в конфлікт, настане адміністративна відповідальність.

Бесіда виявилася дуже пізнавальною та цікавою для дітей, адже учні активно реагували на відеоролики, презентації, обговорювали їх, а також задавали актуальні питання.
Недарма в народі кажуть: «Що посієш - те й пожнеш». Тому недопущення протиправних проявів серед дітей та відносно них в перспективі сприятиме покращанню криміногенної ситуації в нашій державі. А завдання педагогів, психологів, батьків та усіх соціальних служб якраз і полягає в тому, щоб сіяти в наших дітях зерна добра, співчуття, взаємоповаги, взаєморозуміння і взаємодопомоги.

Ю.В. Геращенко

Переглядів: 641 | Додав: Natalya | Дата: 19.11.2019

 

 

18 жовтня 2019 року у КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР відбувся обласний семінар для педагогічних працівників інклюзивних груп з теми «Психолого-педагогічний супровід дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами». Зі вступним словом до учасників звернулась Волошина Т.А.,завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти в Запорізькій області. Вона зосередила увагу присутніх на надзвичайній важливості даної теми на сучасному етапі і її практичній складовій , яка реалізується в роботі педагогічного колективу закладу. Особливу увагу було приділено питанню створення команди супроводу дитини з особливими потребами у дошкільній групі. Адже , коли у закладі відкривається група інклюзивної освіти дітей з особливими потребами , необхідно сформувати команду супроводу для здійснення корекційної складової в роботі з такою категорією вихованців. До цієї команди входять, насамперед, дефектолог, психолог, реабілітолог, асистент. Всім нам потрібно чітко уяснити, що виведену з загальної групи дитину необхідно привести в ситуацію розвитку.

З чого складаються робочі будні дитячого навчального закладу? З організації освітнього процесу, з забезпечення сприятливих умов для розвитку дитини, дотримання правил безпечної поведінки, цікавого дозвілля. А ще з бажання допомагати,співпереживати, глибоко усвідомлювати суть проблеми,бачити перспективи аби успішно здійснювати корекційно-розвитковий супровід дитини від дитячого садочка до закінчення навчального закладу. Саме таку допомогу дітям з особливими освітніми потребами надає наш навчальний заклад – Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Про це у своєму виступі відзначила заступник директора з навчально-виховної роботи Китманова І.В. Педагог не тільки зробила невеликий екскурс у історію закладу,особливості дитячого і педагогічного колективів, а й окреслила основні напрямки роботи колективу закладу щодо психолого-педагогічного супроводу дитини дошкільного віку з особливими освітніми потребами.

У даному питанні велике значення має те, що директор школи-інтернату Панченко Галина Володимирівна (дошкільне відділення є структурним підрозділом закладу) протягом багатьох років проводить цілеспрямовану кадрову політику, щоб колектив мав змогу успішно реалізувати поставлені завдання. Так, освітні послуги дітям з особливими потребами надають 21 педагог зі спеціальною дефектологічною і логопедичною освітою, 2 психологи, 2 реабілітологи, які мають, в тому числі, і медичну освіту. Далі гості мали змогу відвідати майстер –класи і тренінги, взяти в них безпосередню участь і пересвідчитись, що у нашому спеціальному навчальному закладі створено і перевірено часом комфортне освітнє середовище для дітей, що потребують особливої уваги,є підготовлені фахівці, які мають спеціальну освіту і досвід роботи з цією категорією дітей, надаються корекційні послуги, створено однорідне за складом середовище дітей з однаковими освітніми потребами.

Змістовну екскурсію провели заступники директора Скориця Н.В.і Наконечна Т .П.

Кожен учасник семінару мав можливість взяти участь в роботі одного майстер-класу і одного тренінгу. А програма семінару була досить насиченою:

1.Майстер-клас « Корекційно-розвиткове заняття в дошкільній групі для дітей з порушенням слуху( Китманова І.В., Вайло Н.В.)

2. Майстер-клас «Корекційно-розвиткова робота з дітьми, які мають розлади аутистичного спектру» ( Наконечна Т.П., Колосова О.І.)

3. Майстер-клас «Психолого- педагогічний супровід дитини з ЗПР ( Писаренко л.М., Солонцова М.П.)

4. Майстер-клас «Корекція порушень опорно-рухового апарату засобами ЛФК» (Скориця Н.В., Квас С.В.)

5. Тренінг з фоноритміки (Вайло Н.В.)

6.Тренінг з логоритміки (Кравченко Л.В.)

7.Тренінг « Культура спільноти людей з порушенням слуху. Вивчення дактильної абетки» (Китманова І.В.)

Господарі намагались донести до присутніх весь спектр проблем, про які знають завдяки практиці, і все це для того, аби убезпечити педагогічних працівників інклюзивних груп дошкільних закладів нашої області від можливих складнощів, сфокусувати увагу на можливих проблемах, поділитися досвідом, відкрити шлях для плідної взаємодії.

Було приємно спостерігати, як гості щиро і зацікавлено сприймали інформацію з теми семінару, задавали багато питань, просили контактні телефони, відео, методичні матеріали. Одна тільки проблема висловлювалась усіма: замало часу. Ось деякі рядки вражень,які залишили гості :

Грудницька Антоніна Василівна, ЗДО №6 «Капітошка»,Вознесенівський р-н м.Запоріжжя:

Приємно вражена професіоналізмом педагогічного колективу, привітністю, доброзичливістю. Бажаю всім чудових результатів, задоволення від роботи.

Лутай Тетяна Іванівна, ЗНЗ №166 «Ракета», Комунарський р-н, м.Запоріжжя:

­Вражена професіоналізмом, компетентністю, душевністю, людяністю артистизмом!

Крижанівська Ірина Олександрівна ЗДО №24 «Журавлик», м.Токмак:

Досвід, який отримала під час семінару, неоцінений. Так тримати!

Третяк Аліса Василівна, ЗДО «Сонечко», м.Гуляйполе:

Бажаю колективу процвітання, нових досягнень та успіхів у всіх починаннях!

Євдокимова Марія Сергіївна, ЗДО «Росинка », Якимівка:

Отримала новий досвід. Все дуже сподобалось. Бажаю колективу і надалі працювати з таким же ентузіазмом.

Михайлишина Тетяна Вікторівна,с.Роздол , Михайлівський р-н:

Дякую за новий досвід. Все було пізнавально, цікаво. Бажаю сили духу, наснаги, витримки!

Батечко Таміла Володимирівна, Заповітненський КЗДО «Золота рибка» Водянської ОТГ:

–Емоції переповнюють, слів забракло. Бережи вас всіх,Господь!

І як же можна було не порадувати гостей майстерним виступом вихованців ансамблю танцю і пісні в жестовому виконанні «Ритм»,який є гордістю та славою нашої школи-інтернату. До речі, це єдиний в Україні дитячий колектив, що має звання «народний»,у якому показують свої таланти дітки , що мають проблеми зі слухом. У цьому колективі ази хореографії і майстерність пісні у жестовому виконанні опановують вихованці школи-інтернату, починаючи з дошкільного відділення до випускників школи.

…Стихли оплески,екран монітора вихоплював останній кадр, а діти підняли догори руки і символічним жестом спільноти людей з проблемами слуху ще раз привітали гостей і передали сигнал доброти і віри до кожного дитячого закладу нашої області, який опікується дітьми з особливими потребами: «Разом у нас все вийде!»

 

 

  

   

Переглядів: 705 | Додав: Natalya | Дата: 22.10.2019

Позаду світле свято Христового Воскресіння, і кожна сім’я намагалася відзначити його у родинному колі. Вихованці КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» потурбувалися про наших військових, які стоять на сторожі спокою на передовій. Аби бійці в зоні АТО відчули тепло цього свята, вихованці та працівники КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» взяли участь у благодійній акції «Великодній кошик - воїнам АТО». Основна мета акції – довести, що ми єдині і свято має бути в усіх – і в тих, хто сьогодні чує звуки пострілів, і в тих, хто боронить Україну, і хто своїми силами, працею, творчістю намагається підтримати, допомогти, зарадити. Безперечно, усі діти України прагнуть миру. І саме у Великодні дні бажання це особливо сильне.

Діти своїми руками виготовили вітальні листівки з найкращими побажаннями воїнам -захисникам. Сподіваємося, що дитячі роботи, виконані від щирої душі, захистять наших героїв та допоможуть підняттю морального духу. Для воїнів АТО учасниками акції за зібрані кошти були придбані набори приправ, які замовили солдати, печиво, цукерки.

Завдяки волонтерам благодійного фонду “Солдатські матері” всі Великодні гостинці було передано військовослужбовцям в зону АТО. Координував збір Віталій Миколайович Рубан зі своїми вихованцями, учнями 8-А класу. Ми пишаємося нашими захисниками, які охороняють наш спокій, чисте небо, незалежність і територіальну цілісність України. Школярі обіцяють не зупинятися і надалі продовжувати підтримувати наших солдат. Мрії всіх людей мають збуватися: і тих, хто сьогодні в окопах, і хто їх підтримує. А у дітей єдине бажання: нехай, нарешті, в Україні настане мир і спокій. Ми розуміємо, що наша допомога лише невеличка часточка того, що можна зробити для підтримки української армії, але сподіваємось, що це стане поштовхом до всіх небайдужих людей!

 

 

$IMAGE5$

Переглядів: 729 | Додав: Natalya | Дата: 29.04.2019

Завершив свою роботу місячник «За чисте довкілля». З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища у Кам’янській спецшколі- інтернаті до проведення акції долучилися всі члени трудового колективу. Працівниками та вихованцями закладу облаштована і прибрана вся пришкільна територія, вигребене і вивезене сміття, упорядковано спортивний та дитячі ігрові майданчики.

В центрі села Кам’янського знаходиться Меморіальний комплекс загиблим воїнам у Другій світовій війні. На передодні свята учні школи-інтернату облаштовували територію комплексу. Вихованці школи постійно доглядають за меморіальним комплексом, насаджують квіти, стежать за порядком на цих святих місцях.

На уроках і позаурочний час педагоги школи приділяють особливу увагу формуванню екологічної культури учнів. Діти знайомляться екологічними проблемами та шляхами їх розв’язання, педагоги проводять роз’яснювальну і просвітницьку роботу.

Завданням нашої школи є виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську цінність. Давайте берегти нашу природу, нашу Землю, збагачувати, вдосконалювати, робити щось не тільки для себе, а й для інших! Не забувайте, що наша доля – це доля нашої Землі і вона у наших руках!

 

 

 

Переглядів: 748 | Додав: Natalya | Дата: 29.04.2019