$, 19.02.2019, 19:19
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ
Головна » Архів матеріалів
1 2 3 ... 18 19 »

Щиро сумуємо з приводу непоправної втрати – смерті нашої колеги

Людмили Миколаївни Спічки

Раптово, до болю дочасно пішла з життя Людмила Миколаївна. Неможливо повірити в жахливу реальність того, що сталося... Пам’ятаємо і любимо її за уважне ставлення до колег, за щире бажання почути і допомогти кожному, хто цього потребував. У нашій пам’яті вона назавжди залишиться добрим другом, доброзичливою колегою, надійним порадником, професіоналом своєї справи. Ми щиро поділяємо горе родини і передаємо слова співчуття і підтримки рідним і близьким. Неможливо висловити непоправне горе, коли втрачаєш найдорожчу людину на світі. На жаль, словами важко загоїти на серці страшну рану від втрати. Проте світлі спогади про Людмилу Миколаївну, яка чесно і гідно прожила своє життя, залишивши по собі плоди своїх добрих справ, завжди будуть сильнішими за смерть.

Вічна світла пам’ять нашій колезі і другу.

Працівники школи, учні.

 

 

Переглядів: 4 | Додав: Natalya | Дата: 18.02.2019

У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.

08 лютого 2019 року оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету. Щорічна кампанія, яка проходить в Україні за підтримки Європейської комісії, покликана привернути увагу суспільства до проблеми безпечної поведінки в Інтернеті. Тож не оминула ця подія і стіни Камянської школи-інтернату. Вчителями початкових класів протягом тижня було проведено класні години:1-Б « Безпечний інтернет і Я», 2-Б-4-Б «10 золотих правил безпеки Інтернеті для дітей», 3-В , 2-А, 4-А «Безпека в інтернеті» та ігрові заняття з використанням різних інтерактивних форм. Учні 1 та 2 класів, подивилися мультфільм «Фіксики. Інтернет». Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету. Для школярів 3-4 класів було організовано відеолекторій «Ігроманія» з подальшим його обговоренням. Аналізуючи переглянуті відеофрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.

Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності. На допомогу батькам була розроблена пам’ятка для батьків «Як виявити ознаки Інтернет-залежності у дитини?»

 

 

Як виявити ознаки Інтернет-залежності у дитини?


Якщо були виявлені можливі симптоми Інтернет-залежності у своєї дитини, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:


1. Спробуйте налагодити контакт з дитиною. Дізнайтеся, що їй цікаво, що турбує і так далі.

 

2. Не забороняйте користуватися Інтернетом, але постарайтеся
встановити регламент (кількість часу, які дитина може проводити он -лайн, заборона на мережу до виконання домашніх уроків та інше). Для цього можна використовувати спеціальні програми батьківського контролю, що обмежують час в мережі.

 

3. Обмежте можливість доступу до Інтернету тільки своїм комп'ютером або комп'ютером, що знаходяться в загальній кімнаті, – це дозволить легше контролювати діяльність дитини в мережі. Слідкуйте за тим, які сайти відвідує.

 

4. Попросіть дитину протягом тижня детально записувати, на що витрачається час, що проводиться в Інтернеті. Це допоможе наочно побачити і усвідомити проблему, а також позбутися деяких нав'язливих дій,наприклад, бездумного поновлення сторіночки в очікуванні нових повідомлень.


5. Запропонуйте своїй дитині зайнятися чимось разом, постарайтеся чимось захопити. Спробуйте перенести кібердіяльність в реальне життя.
Наприклад, для багатьох комп'ютерних ігор існують аналогічні настільні ігри, в які можна грати всією сім'єю або з друзями, при цьому спілкуючись один з одним наживо. Важливо, щоб у дитини були не зв'язані з Інтернетом захоплення, яким би вона присвячувала свій вільний час.


6. Діти з Інтернет-залежністю суб'єктивно відчувають неможливість обходитися без мережі. Постарайтеся тактовно поговорити про це з дитиною. Обговоріть ситуацію, коли в силу якихось причин вона була змушена обходитися без Інтернету. Важливо, щоб дитина зрозуміла – нічого не станеться, якщо на деякий час «вийти» з життя Інтернет -спільноти.


7. У разі серйозних проблем зверніться за допомогою до фахівця.

     

Переглядів: 7 | Додав: Natalya | Дата: 12.02.2019

 

Звертаємося до всіх небайдужих людей!
Потребує вашої підтримки і допомоги вихованець Кам’янської школи інтернату Володимир Победінський. Цей скромний, веселий, товариський хлопчик крім того, що має вади слуху, страждає на вроджений порок серця.

Днями дитині зроблено операцію по заміні артеріального клапана. Зараз Володимир знаходиться у тяжкому стані у реанімації Запорізької обласної клінічної лікарні. На відновлення і реабілітацію потрібні чималі кошти, які у родини вже вичерпані.

Життя і наша держава, на жаль, змушує нас самостійно боротися за здоров’я наших дітей.

 

Сподіваємося на вашу небайдужість і просимо надати благодійну допомогу для лікування Победінського Володимира. Будь-яка сума - це вагомий внесок !!! Іноді те, що нам здається дрібницею, може врятувати комусь життя або зробити когось щасливим. Ви дуже потрібні Володі, йому без вас просто не впоратися !!!

 

Реквізити для допомоги:
Приватбанк:   4149 4991 1170 7236    Победінська Юлія Олексіївна (мама)

Переглядів: 352 | Додав: Natalya | Дата: 29.01.2019

Саме так можна назвати феєричний виступ вихованців Зразкового художнього колективу «Березіль» (кер.Г.Усенко)Запорізького Січового колегіуму-інтернату , які в рамках проведення обласного флешмобу завітали до нашої школи. Враження можна передати декількома словами: душевно, щиро, професійно,від серця до серця. Гарні сценічні костюми, професійний музичний супровід, щира гра юних акторів, неперевершене вокальне виконання створили в аудиторії той особливий емоційний стан, коли святкові колядки й щедрівки допомогли відчути себе частиною нашого мужнього народу, який з діда-прадіда дбав про здоров’я,щастя, достаток і мир. Лейтмотивом дійства стали слова, які кожен з нас тримає в своєму серці:

«Щоб рідна Україна в мирі процвітала!»

Л.Ф.Квас

Переглядів: 13 | Додав: Natalya | Дата: 17.01.2019

Саме так можна назвати феєричний виступ вихованців Зразкового художнього колективу «Березіль» (кер.Г.Усенко)Запорізького Січового колегіуму-інтернату , які в рамках проведення обласного флешмобу завітали до нашої школи. Враження можна передати декількома словами: душевно, щиро, професійно,від серця до серця. Гарні сценічні костюми, професійний музичний супровід, щира гра юних акторів, неперевершене вокальне виконання створили в аудиторії той особливий емоційний стан, коли святкові колядки й щедрівки допомогли відчути себе частиною нашого мужнього народу, який з діда-прадіда дбав про здоров’я,щастя, достаток і мир. Лейтмотивом дійства стали слова, які кожен з нас тримає в своєму серці:

«Щоб рідна Україна в мирі процвітала!»

Л.Ф.Квас

$IMAGE1$

Переглядів: 12 | Додав: Natalya | Дата: 17.01.2019

 

 

На сучасному етапі розбудови національної освіти педагоги щоразу більше звертаються до педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського. І це закономірно: ідеї, думки, рекомендації народного вчителя, видатного педагога, ученого й мислителя витримали випробування життям. Вона не тільки ввійшла окремим значним розділом в історію педагогіки, а й зберегла свою актуальність, сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства. Твори Василя Сухомлинського– це золоті розсипи, перевірених практикою педагогічних ідей, знахідок, рекомендацій.

У КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат" ЗОР до 100-річчя В.Сухомлинського в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек проведено ряд заходів, у яких взяли участь близько 140 здобувачів освіти зі своїми педагогами. Бібліотекарем Асатрян А.В. оформленно експозиції , присвячені педагогічній, літературній та громадській діяльності В.О.Сухомлинського "Вічний слід на Землі", проведено інформаційні огляди представленої літератури в на тему „Школа казок В.Сухомлинського”. Його казки виховують у дітей найкращі людські почуття щиросердечності й любові до свого прекрасного, формують перші навички людяності у взаєминах між юними особистостями. У 5-7 класах проведено цикли бесід «Серце віддане дітям», перегляд та обговорення презентації «Життя і творчість В. Сухомлинського». Цікаво і змістовно проведено читання і обговорення оповідань з книги В.Сухомлинського «Всі добрі люди - одна сімя» у 2-4 класах . Усний журнал «Оповідання В.Сухомлинського – золота бібліотека дитинства і юності», запросив до себе вихованців 3-6 класів. Діти завжди залюбки самостійно читають повчальні оповідання В.Сухомлинського.

Школярі мали можливість переглянути документальні фільми та презентації про В.Сухомлинського, побудовані на основі спогадів його колег, вихованців та доньки.

Залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та самореалізації. В.О. Сухомлинський подарував нам цілісну педагогічну систему спрямовану на творчий розвиток дитини.. І то вже наша проблема, як зуміємо скористатися нею. Маємо підніматися до неї і серцем, і розумом.

 

Переглядів: 46 | Додав: Natalya | Дата: 05.11.2018

Бути здоровим — це зовсім не грати мускулами та доводити всім, що ти — найсильніший, а вести активний спосіб життя, правильно харчуватися та дбати про режим дня. Переконатися в тому, що у здоровому тілі — здоровий дух вихованцям КЗ «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» допомагають регулярні заняття спортом. Ось і 7 вересня галасливу дітвору зібрало улюблене свято – спортивно-розважальна гра «Котигорошко» (5-12 класи) і «Веселі старти»( 1-4 класи).А зібралися діти і їх наставники для того, щоб позмагатися у силі, спритності, винахідливості, витривалості, кмітливості і просто відпочити.

Гра «Котигорошко» пройшла динамічно, цікаво, захоплююче. Були визначені і переможці. Так, 1 місце зайняла команда 8-А і 8-Б класів. 2 місце посіли учні 7-А і 9 –А класів. На 3 – юні спортсмени з 6-А і 10-А класів. Та найголовніше те, що у цій грі діти розвивали почуття дружби, взаємодопомоги і колективізму.

Були переможці і серед учнів 1-4 класів на «Веселих стартах». Так, юні спортсмени 3-Б -4-Б класів були найспритніші. На 2 місці – збірна 3-А і 4-А класів. І нічия була у збірних 1-А,2-А кл.- 1-Б, 2-Б кл.

Спортивне свято завершилось традиційно: дружній поєдинок з футболу між командою старшокласників і їх наставників. Як і декілька років поспіль, перемогли педагоги. Це ще один привід мотивувати дітей до здорового способу життя.

Квас К.Г. Вайло О.М.

 

Переглядів: 45 | Додав: Natalya | Дата: 10.09.2018

Кажуть, що талант бере свій початок ще з раннього дитинства. А кожна людина народжується із зернятком у руці. От тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Зернятка вроджених талантів вихованців Кам`янської школи-інтернату і справді проростають на тлі турботи, любові,піклування про особливих дітей – дітей, які мають серйозні проблеми зі слухом.

Прислухайтесь , мелодія чарує,

Навколо спів пташиний, срібний спів.

А поруч ті, хто звуків цих не чує,

Лиш серцем прислухається до них.

Ось так, саме душею і серцем вихованці ансамблю танцю і пісні у жестовому виконанні «Ритм», що має високе звання «Народний художній колектив» наприкінці літа вплели нові яскраві квіти свого таланту у національний вінок України . Зірочки талантів наших дітей засяяли нещодавно на небосхилі відомого своїми історичними і культурними здобутками міста Кропивницький, на землі, яка плекала таланти видатних корифеїв українського театру і зберегла художні традиції. Саме тут з 28.08 по 03.09 2018 року проходив щорічний Національний мистецький фестиваль, відомий як Національний мистецький фестиваль «Кропивницький». Гасло цьогорічного фестивалю – "Герої серед нас"–, розкриває сутність програми, націленої на героїчних українців, які щодня творять сучасну історію нашої країни.

ДП «Державна дирекція міжнародних конкурсів та мистецьких програм «Арт-Україна» на виконання наказу Міністерства культури України запросило вихованців нашого «Ритму»взяти участь 31.08. в культурно-мистецькому заході «З дітьми та для дітей» в рамках щорічного Національного мистецького фестивалю «Кропивницький» з концертним виступом. Це було справжнє свято єднання душ, помислів, сподівань, під час якого присутні то поринали в сум, то посміхались від душі, а ще заворожено стежили за руками і обличчями дітей, які мовою жестів і мімікою передавали зміст твору. Наші вихованці подарували глядачам пісню в жестовому виконанні «Мир без війни» і жестово-хореографічну композицію «Колискова». Вихованці ансамблю нашої сільської школи зі славної запорізької землі виступали на одній сцені з відомими українськими артистами, а разом з популярною українською співачкою Анжелікою Рудницькою виконали пісню «Україно моя».

Проте, талант – то крапля здібностей і море праці.Це добре розуміє незмінний керівник ансамблю, учитель вищої категорії, «учитель-методист»,мудрий наставник Китманова Ірина Вікторівна, яка ось уже більше 20 років плекає і зрощує нові зірочки серед діточок, які мають проблеми зі слухом.

Колективу нашого закладу випала велика відповідальність працювати з категорією дітей, які щодня, щохвилини потребують спеціальної допомоги і особливої підтримки: це діти з проблемами слуху. У світі настільки все пов’язане, що одне явище спричиняє появу іншого. Якщо існує яблуко, то, звичайно, існує і дерево, на якому воно виросло. Школа – це дерево, на гілках якого ростуть плоди – його учні, які живляться мудрістю вчителів, а, виростаючи, стають справжніми особистостями, громадянами своєї держави.Директор школи-інтернату Панченко Г.В. не тільки пишається своїми вихованцями, а й робить усе можливе, щоб, займаючись у ансамблі, діти з проблемами слуху проходили життєву школу ефективної адаптації і успішної соціалізації, вчилися напружено працювати,долати труднощі, допомагати одне одному у складному вирі сучасного життя.

Адміністрація, педагоги та вихованці КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» ЗОР висловлюють вдячність народному депутату України, ректору Запорізького національного університету Фролову Миколі Олександровичу за сприяння у забезпеченні автобусного перевезення учасників дитячого колективу у м. Кропивницький і в зворотньому напрямку.

Ми пишаємось талановитими дітьми і цінуємо творчу співпрацю шкільної родини! Миру всім у нашій країні, злагоди у родинах, добра у душах і вчинках!

 

 

Переглядів: 59 | Додав: Natalya | Дата: 08.09.2018

 

День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято для педагогів, учнів та їх батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління. Оновлене подвіря школи зустрічало своїх гостей яскравими повітряними кульками та завзятими мелодіями, які створювали святкову атмосферу. Гучними оплесками шкільна родина зустріла наймолодших винуватців свята – першокласників. Відповідно до реформи освіти вони будуть навчатися за програмою нової української школи. На заході їх розважали веселі казкові герої, від яких малюки отримали чудові подарунки.

Директор школи Галина Володимирівна Панченко тепло привітала всіх із Днем Знань, який відкриває перед кожним з учнів нові обрії пізнання себе і світу захоплень, побажала всім учням, батькам, педагогам школи міцного здоров’я, наполегливості та успіхів. На святі були присутні наші шефи, почесні гості, серед яких -депутати обласної ради Хрол Віталій Іванович, директор з персоналу ЗЖРК і Григорчук Олександр Іванович, голова профспілки ЗЖРК, та Стрибкова Тетяна Євгенівна, директор товариства «Запоріжагрохім».

Сьогодні для України настали тяжкі часи. Неоголошена війна, яка зруйнувала найвищі мрії, забрали життя – юних, світлих, квітучих. Присутні на святі вшанували хвилиною мовчання та віддали шану тим, хто поліг за свободу та незалежність нашої держави.
І ось настала зворушлива та довгоочікувана мить – чарівна мелодія шкільного дзвінка сповістила про початок нового 2018-2019 навчального року.

Цього року ми змінили формат проведення свята Першого дзвінка і впевнені, що нам це вдалося. Протягом дня на школярів чекала низка захоплюючих сюрпризів.

Вихованці старших класів із задоволенням допомагали вихователям дошкільних груп і початкових класів у проведенні нетрадиційного святкування Дня знань. Для дітей провели масштабний квест "Веселі пригоди школярів". Гра була весела і пізнавальна. А головне - сподобалась дітям . Вони мандрували станціями " Лабіринт", "Шкільні питання", "Герої мультфільмів", "Футбол", "Ребуси", "Харчування", "Влуч у кошик", "Географія", "Танцювальна". Всі показали свою активність, веселу вдачу, кмітливість та спритність. Граючись, діти поглиблювали свої знання з історії рідного краю. А першокласники не просто розважалися і цікаво проводили час, а ще й знайомилися зі своєю школою. Після закінчення гри на дітлахів чекав солодкий сюрприз- - улюблене морозиво. Педагоги школи впевнені, що ідеї не завершилися, тож і надалі думатимуть над креативним виховними заходами.

Зараз дуже багато говорять про реформу освіти та те, що треба будувати нову українську школу та готувати дітей до майбутнього життя, яке буде колись. Але ми переконані, що треба створювати таке середовище, коли дитина житиме вже сьогодні і йти до дитини. Навчальний заклад – місце, де дитина має відчувати себе, як вдома – повноцінним гравцем шкільного життя.

  

 

Переглядів: 55 | Додав: Natalya | Дата: 04.09.2018

 

Кам’янська спецшкола-інтернат пишається успіхами своїх юних спортсменів За рівнем спортивних досягнень навчальний заклад займає лідируючі позиції в регіоні. Наші вихованці беруть участь у спортивних змаганнях обласного і всеукраїнського значення, виборюють призові місця. Нещодавно школярі порадували всіх своїми новим успіхами.

З 20.04 по 27.04.2018 року у м. Ужгород (Закарпатська область) проходили Всеукраїнські змагання з футболу серед учнів, що мають проблеми зі слухом. В турнірі взяли участь представники 8 областей України, а саме: Закарпатської, Харківської, Запорізької, Тернопільської, Полтавської, Київської, Рівненської, Львівської. Учні Кам’янської школи-інтернату захищали честь рідної області. Це Хрупало Віталій і Стаднік Микита (8-А клас),Боровик Ілля і Короховий Кирило (7-Б клас), Гострий Микита (7-А клас), Боголюбов Данило, Макаренко Гліб (4-Б клас). Спортивна боротьба була жорсткою, але чесною. Дітям вдалося зайняти призове місце і вибороти право взяти участь у фінальному турнірі, який відбудеться влітку в м.Одеса («Молода гвардія»).

Вітаємо юних футболістів з перемогою. Бажаємо подальших звершень на спортивних майданчиках та успіхів у навчанні. Перемоги надають сил та впевненості учням. Чи не тому футбол – найулюбленішу гру мільйонів, справедливо називають ще і школою життя. Це справді школа дружби, кування характеру і шліфування майстерності!

Переглядів: 84 | Додав: Natalya | Дата: 30.04.2018

Тиждень безпеки та цивільного захисту в Камянській школі – нтернаті

завершився тренувальним навчанням з екстреної евакуації  всіх працівників та вихованців з будівлі школи

 

Життя – найважливіше для людини. Дорослі діляться досвідом безпечної поведінки та способами збереження здоровя з дітьми. На уроках та в позакласний час учні школи та вихованці дошкільного відділення опановують правила поведінки при евакуації, обговорюють дії кожного під час надзвичайної ситуації, при пожежі в школі-інтернаті.

Важливою складовою засвоєння знань і навичок є практичне навчання в разі виникнення горіння, задимлення або пожежі. 26 квітня проведено загальношкільне навчально-тренувальне заняття з евакуації співробітників і учнів школи при умовній пожежі та інших НС. Організатори тренінгу евакуації учнів і співробітників Лебідь О.І., інженер з охорони праці та БЖД і Китманова І.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, задіяли в підготовці і проведенні планового заходу членів шкільної пожежної дружини Волкова М.І. та Гонтаря І.П., технічних працівників школи-інтернату. На місце збору зявились всі організовано і без паніки. Перевірка показала, що відбулась повна евакуація людей з будівлі. Члени пожежної дружини успішно локалізували місце умовного загорання, згасили вогонь .

По завершенню тренування підвели підсумки, проаналізували дії учасників, висновки і пропозиції будуть враховані в розробці організаційних і практичних заходів щодо поліпшення евакуації.

 

Переглядів: 47 | Додав: Natalya | Дата: 30.04.2018

26 квітня 2018 року у КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» ЗОР відбувся шкільний конкурс «Учень року – 2018» серед учнів 2-4 класів із ЗПР. Це був заключний етап конкурсу, під час якого були визначені кращі школярі: Швецова Вікторія - 3-А, Чусова Аліна - 3-А, Коротка Анастасія - 4-А, Чураков Артем - 4-А, Полоннік Руслана - 2-А, Адаменко Максим - 2-А, Дрожжевкіна Ангеліна - 2-Б, Кривобок Яна - 2-Б. Вони досягли значних успіхів у навчанні, творчості, є активними учасниками навчально-виховних заходів класу, школи.

Головна мета проведення цього конкурсу- це виявлення і розвиток творчого потенціалу дітей, підтримка талановитих учнів у різних видах навчальної та позаурочної діяльності. Журі конкурсу Григоренко Л.Г., Марущак Ю.В., Мітічкіна С.С., було надзвичайно складно визначитися з переможцем. Фіналісти конкурсу, Швецова Вікторія, Чураков Артем, Чусова Аліна, випробовувалися додатковими турами та запитаннями. За підсумками турів рішенням журі було визначено переможницю конкурсу «Учень року – 2018» - Чусову Аліну.

Вітаємо фіналістів та учасників конкурсу! Дякуємо батькам та педагогам за виховання гідних громадян нашої держави! Бажаємо надалі всебічно розвиватися та розкривати свої таланти, подальших успіхів у навчальній діяльності та не зупинятися на досягнутому!

 

Переглядів: 58 | Додав: Natalya | Дата: 30.04.2018

 

Усі ми родом із дитинства, – сказав колись Антуан де Сент Екзюпері. І хоча багато із нас, ставши дорослими, перестають вірити у казки, інтерес до ляльок у багатьох людей все ж таки залишається. Одні – їх колекціонують, інші – милуються ними, проходячи повз полиці та вітрини магазинів. А є ті, у чиїх руках лялька оживає.
24 квітня до
наших дошкільнят завітав ляльковий театр «Телесик», який подарував маленьким глядачам виставу «Вареники з вишнями». За допомогою повчального сюжету діти дізналися про такі поняття, як добро і зло, справедливість, що таке хороший і поганий.
Під час лялькової вистави діти дуже піддавалися емоційному впливу і активно реагували на процеси, що відбувалися на сцені. Вони активно включалися в сюжет, відповідали на питання, що задавалися ляльками, охоче виконували їх доручення. Діти із захопленням насолодились виставою і
в кінці подякували гостям бурними оплесками.

А.В.Павшенко, вихователь

Переглядів: 58 | Додав: Natalya | Дата: 30.04.2018

17 квітня 2018 року відбувся спільний Фестиваль дитячої творчості: ХІ Всеукраїнський благодійний фестиваль-конкурс «Талановиті діти України» та обласний фестиваль-конкурс творчості вихованців шкіл-інтернатів «Повір у себе». Обидва фестивалі об’єднала загальна мета: пошук та підтримка талановитих дітей та молоді, громадянське і патріотичне виховання дітей, залучення учнівської молоді до кращих традицій національного мистецтва.
Більше 20-ти творчих колективів цьогоріч змагалися за перемогу в обласному етапі фестивалю. Наші вихованці отримали три перших та одне друге місця. І тим приємніше, що саме наш колектив «Ритм» здобув «Гран-прі» фестивалю. Діти були нагородженні кубками та медалями. 


                 Вітаємо переможців!

Переглядів: 57 | Додав: Natalya | Дата: 30.04.2018

24 квітня з учнями 5 – А класу була проведена година спілкування на тему «Безпека життя і здоров’я учнів у весняний період».
Учні прослухали інформацію про правила поводження в природі навесні, кого треба уникати в природі: кліщі, оси, комарі, отруйні павуки, гадюки, сколопендри. Як треба поводитись, коли стався випадок укусу, перша допомога та захисні дії, яких треба дотримуватись у природі. Також учні ознайомились з отруйними рослинами , які можна зустріти в природі і які несуть небезпеку життю людей. Діти уважно слухали, задавали запитання, наводили приклади, розглядали ілюстрації.

и 

Переглядів: 57 | Додав: Natalya | Дата: 30.04.2018

 

Міцна сім’я – міцна держава.

Це знають всі: і тато, й мама.

Коли ж сім’я твоя спортивна,

Країна буде дуже сильна.

 

Колектив КЗ "Кам'янська спецшкола-інтернат" ЗОР постійно піклується про фізичне здоров’я вихованців. Тут у всі пори року постійно проходять спортивні свята, змагання, конкурси. Рухова активність дітей дошкільного віку є природною біологічною потребою, ступінь задоволення якої багато в чому визначає подальший структурний і функціональний розвиток дитячого організму. Участь у фізкультурних святах сприяє виявленню самостійності та ініціативи у виконанні рухових завдань, досягненню кращих результатів в умовах змагань, вихованню дружби і наполегливості. Ось і 27 квітня 2018 року в дошкільній групі «Веселка» відбулося спортивне свято «Тато, мама, я – спортивна сім’я».

За щоденними клопотами родинам не так вже і часто випадає нагода разом провести час, дружно позмагатися і відчути себе єдиною командою. Тому на першому плані тут як спорт, так і пропаганда сімейних цінностей.

Свято здоров’я було не лише веселим та завзятим, а й сприяло згуртуванню дитячого та батьківського колективу. Вражали дитяча та батьківська наполегливість, витримка, спритність та взаємовиручка. Інколи діти були навіть спритнішими, ніж батьки.

Багато зусиль доклали педагоги Польша А.В., Олійник Н.В., Павшенко А.В. готуючи цей захід. Команди змагалися в таких конкурсах: «Передай паличку», «Стрибки на великих м’ячах», «Влуч у ціль», «Смуга перешкод», конкурси на віджимання для тат, та стрибки на скакалках для мам. Було ще багато цікавих змагань, що розвивають силу, спритність, швидкість, фізичні вміння та навички дітей. На це тепле родинне свято батьки прийшли не тільки позмагатися, а й просто поспілкуватися з дітьми. Учасники залишилися задоволеними від проведеного заходу, усім дісталися нагороди.

Спортивні розваги стали справжнім святом для учасників заходу. Скандування уболівальників, підбадьорливі вигуки та сміх лунали в спортивному залі. І батьки, і діти отримали незабутні враження та масу позитивних емоцій від активно проведеного дозвілля у родинному колі. Окрасою заходу був танцювальний виступ вихованців садочка під керівництвом музичного керівника Лютікової Н.В.. Свято спорту допомогло відновити сили і отримати заряд енергії, позитивних емоцій не на один день. Адміністрація та колектив дошкільного відділення висловлюють подяку батькам, які знайшли час разом із дітьми взяти участь у цьому спортивному святі.

Педагоги зробили велику справу, що змогли залучили до участі цілі родини! Бо такі заходи допомагають залучити дітей і батьків до спорту, сприяють розвитку спортивного духу сім’ї, а також зміцнюють зв’язки між школою і батьками.

  

  

Переглядів: 63 | Додав: Natalya | Дата: 27.04.2018

 

Позаду світле свято Христового Воскресіння, і кожна сім’я намагалася відзначити його у родинному колі. Вихованці КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» потурбувалися про наших військових, які стоять на сторожі спокою на передовій. Аби бійці в зоні АТО відчули тепло цього свята, учні та працівники КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» взяли участь у благодійній акції «Великодній кошик воїнам АТО». Основна мета акції – довести, що ми єдині і свято має бути в усіх – і в тих, хто сьогодні чує звуки пострілів, і в тих, хто боронить Україну, і хто своїми силами, працею, творчістю намагається підтримати, допомогти, зарадити. Безперечно, усі діти України прагнуть миру. І саме у Великодні дні бажання це особливо сильне.
Учні своїми руками виготовили вітальні листівки з найкращими побажаннями воїнам -захисникам. Сподіваємося, що дитячі роботи, виконані від щирої душі, захистять наших героїв та допоможуть підняттю морального духу. Для воїнів АТО учасниками акції були зібрані великодні кошики зі смачними пасочками, набори приправ, які замовили солдати, печиво, цукерки, домашнє варення.
Завдяки волонтерам благодійного фонду “Солдатські матері” всі Великодні гостинці було передано військовослужбовцям в зону АТО. Координував збір Віталій Миколайович Рубан зі своїми вихованцями, учнями 7-А класу. Ми пишаємося нашими захисниками, які охороняють наш спокій, чисте небо, незалежність і територіальну цілісність України. Школярі обіцяють не зупинятися і надалі продовжувати підтримувати наших солдат. Мрії всіх людей мають збуватися: і тих, хто сьогодні в окопах, і хто їх підтримує. А у дітей єдине бажання: нехай, нарешті, в Україні настане мир і спокій. Ми розуміємо, що наша допомога лише невеличка часточка того, що можна зробити для підтримки української армії, але сподіваємось, що це стане поштовхом до всіх небайдужих людей!
 
Переглядів: 58 | Додав: Natalya | Дата: 13.04.2018

 

Тарас Шевченко... Наш рідний, незабутній, величний, недосяжний і близький...
Пильний вартовий, що на сторожі нашого слова стоїть і десятиріччями нагадує нам, хто ми і що ми, "чиїх батьків діти". Це він історію свого життя вважав частиною історії Батьківщини.

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника… Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зчерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?

9 березня 2018 року Україна відзначила 204 роки від дня народження Тараса Шевченка. Осмислення життя і творчості Кобзаря давно стало доброю традицією в Кам’янській школі-інтернаті, і тому з 6 березня по 14 березня 2018 року проходили Шевченківські дні, щоб не просто вшанувати пам’ять, а всім серцем відчути його невмируще слово.

Цікаво і змістовно пройшов усний журнал «Золоті зерна поезії Шевченка» у 2-В, 3-Б, 4-Б класах. Художній світ Шевченкової поезії широко розкрила презентація, яку учні готували разом із педагогами Савенко О.Д., Стрішко Л.В., Рубан Т.В.

Віртуальна подорож «Шляхами творчості Тараса Шевченка» допомогла учням 2-А, 2-Б, 3-Акласів (Сизоненко В.М., Григоренко Л.Г., Сінченко С.Г. ) не тільки показати презентації про Кобзаря, а й дізнатися більше про великого поета. Школярі охоче декламували вірші Шевченка, з цікавістю малювали картини до його творів .

Учні 4-А класу разом з класним керівником Лебідь Н.А. на класній годині «Рушничок дитинства» поринули у світ дитинства Тараса Шевченка. Адже Кобзар – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу, а його довершені твори сіють зерна світла і добра, палахкотять незгасним полум’ям справедливості, проникливої мудрості.

 

Керівники МО : Стрішко Л,В., Сінченко С.Г.

 

 

Переглядів: 82 | Додав: Natalya | Дата: 21.03.2018

У КЗ «Кам’янська спецшкола-інтернат» ЗОР здійснюється корекційна допомога дітям дошкільного віку із ЗПР. У логопедичних кабінетах працюють вчителі - логопеди Писаренко Людмила Миколаївна та Мітічкіна Світлана Сергіївна. Головним завданням діяльності педагогів, які працюють з дітьми із ЗПР є планування і здійснення навчально-корекційної роботи з вихованцями, які мають недоліки мовленнєвого розвитку. З метою надання педагогам дошкільних груп консультативної допомоги та рекомендацій з проблеми мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку з ЗПР та задля забезпечення ефективного процесу корекційно-педагогічної роботи у дощкільних групах забезпечено тісний взаємозв'язок вчителя-логопеда з вихователями, вчителями-дефектологами. З цією метою у березні проведено теоретичний семінар для педагогів дошкільних груп із ЗПР з теми: “Рівні мовленнєвого недорозвинення дошкільників з затримкою психічного розвитку”. У роботі семінару взяли участь вчителі дефектологи, логопеди, вихователі. В теоретичній частині Писаренко Людмила Миколаївна, спираючись на дослідження Р. Левіної та Т. Філічевої, охарактеризувала І-ІІ-ІІІ-ІV-й рівні ЗНМ у дітей дошкільного віку з ЗПР та з’ясувала специфічні особливості кожного рівня та їх компонентів. У практичній частині семінару учасники заходу переглянули заняття з розвитку мовлення в старшій групі «Калинонька» для дітей із ЗПР. Вчитель -дефектолог Гремерчук Н.М. поділилася своїм досвідом з розвитку зв’язного мовлення у дітей за допомогою мнемотаблиць. В рамках семінару логопеди Писаренко Л.М. та Мітічкіна С.В. представили цікаві заняття, на яких застосували методи та прийоми навчальної діяльності, які активно стимулюють мовленнєвий розвиток дітей, продемонстрували,як в ігровій формі розвивати дрібну моторику, артикуляційну моторику та фонематичні процеси; закріплювати правильну вимову звуків; вчити розрізняти звуки на слух, стимулювати розвиток дитини.Всі учасники отримали великий досвід та задоволення. Матеріали узагальнено та розповсюджено серед учасників семінару

Л.А.Демченко, старший вихователь

 

 

Переглядів: 80 | Додав: Natalya | Дата: 19.03.2018

 

 

Якщо Ви розмовляєте з людиною

мовою, яку вона розуміє, Ви звертаєтесь до її розуму.

Якщо Ви розмовляєте з нею її

мовою, Ви звертаєтесь до її серця.

Нельсон Мандела

Напередодні свята 8 Березня у КЗ «Кам`янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» ЗОР відбулась культурна подія, яка була анонсована заздалегідь і викликала непідробний інтерес не тільки в колективі, а й у представників громади. Мова йде про дебютний виступ самодіяльного театру «Квест» з феєричною комедією-мюзиклом «Фараони». Сюжет вистави загальновідомий: він побудований на матеріалі твору «Фараони» Олексія Коломійця. Учасниками театру «Квест» є вчителі і вихователі закладу. А унікальність і неповторність цього дійства в тому, що спектакль розрахований як на звичайних людей, так і на тих, хто має порушення слуху: кожен самодіяльний актор дублював свої репліки мовою жестів. Наші педагоги, напевне, одні з найперших в Україні, не просто грали у мюзиклі, а, вивчивши мову жестів, підготували інтеграційну виставу. Та спочатку повернімось до назви колективу-дебютанта. «Квест» у перекладі з англійської означає «пошук», «пригода», «виклик», «виконання творчого завдання». Це своєрідна гра, але особливість її у тому, що далі рухатись неможливо, поки не виконаєш головне завдання-пошук, завдання-пригоду, завдання-виклик.

Назва символічна, бо перш ніж взятись за інтеграційну виставу, колектив вивчав рідну мову наших вихованців – жестову мову. Протягом 10 років ми підтверджували свій рівень знання мови жестів під час участі в конкурсі « Співочі руки» – виконання пісень жестовою мовою. А цього року натхненник і керівник театру Ірина Вікторівна Китманова поставила нове завдання : «П’єсі-мюзиклу бути!»

Колектив закладу працює багато років з дітьми, які мають порушення слуху, а, значить, і мовлення. Накопичено достатній досвід з методики навчання таких дітей. Фахівці школи-інтернату можуть надати консультації та поради стосовно методик викладання, навчально-методичного забезпечення , спілкування.

Одним із засобів навчання учнів з проблемами слуху словесної мови є використання дактильно–жестової мови. Завдяки мові жестів у дітей з вадами слуху формується повноцінне мислення, відбувається знайомство з рідною мовою, створюється можливість користування різними джерелами інформації. У нас навіть не стоїть питання про знання педагогами мови жестів. Вважаємо це питання з розряду етичних : вивчати жестову мову – це поважати своїх вихованців. Можливо, для когось це не є вагомою причиною. Але чим більше педагогів будуть мати базові навички спілкування жестовою мовою, тим комфортнішим буде життя дітей з порушеннями слуху, яких довірили нам батьки.

 

… Як і у справжньому театрі, перед початком дійства наші шкільні коридори розірвав потрійний дзвінок. Майже дві години вистави промайнули як одна мить. Але очевидним є одне: це був справжній діалог педагогів і дітей, які кожною реплікою доводили: «Ми чуємо одне одного, розуміємо, відчуваємо всім серцем». Розкуті та енергійні, талановиті та щирі, бунтівні та романтичні… Саме так можна охарактеризувати педагогів-самодіяльних акторів. Неперевершеною була гра Терновського Євгена, Кац Ганни, Гречка Олега, Кравченко Ліни, Вайла Олександра, Кузьминської Яни, Квас Віталія і Світлани, Жавжарова Віталія, Польші Андрія, Кваса Костянтина. Справжню естетичну насолоду присутнім подарували Мітічкіна Св., Геращенко Ю., Пилипенко Н., Абрамович Т., Квас І., Гриб К., Волкова Т., Марченко К., Чуракова С., органічно влившись в канву п’єси-музиклу піснями у жестовому виконанні. А які ж пісні! «Цвіте терен», « Не плачте, рожі», «А калина, а калина – не верба», «Не плач, Марічко, не плач», «Розпрягайте, хлопці, коней» та інші пісні сучасної української естради. Мені важко словами передати всю гаму почуттів, які переповнювали присутніх. Це радість і гордість, захоплення і повага. А вдячні глядачі зауважили, що завдяки жестовому виконанню у твору з'явилося нове звучання, можливо, навіть проникливіше за звичне.

Організатори проекту створили прецедент, який не просто став оригінальним проектом, а проектом, який допомагає більше розуміти, чути,співчувати. Вони, на відміну від політиків і багатомільйонних бюджетів, змогли наблизити нас всіх у звичайній сільській українській школі до європейських цінностей толерантного ставлення до особливих людей.

Я пишаюся тим, що у нашій Кам`янській школі-інтернаті є така потужна команда, яка об’єдналася і подарувала позитивні емоції, відчуття єднання і сльози радості. Впевнена, що ця сцена – це тільки початок, і варто подумати про гастролі. Хочеться побажати здоров`я і наснаги талановитому наставнику театру – Китмановій Ірині Вікторівні. Велика вдячність директору школи-інтернату Панченко Г.В. за виховання, підтримку відданих справі і креативних педагогів.

Фінальна пісня «Кохання моє нестримне», яку виконували всі 20 учасників п’єси-мюзиклу, стерла ту невидиму грань, яка існує між людьми з різними фізичними можливостями. Нечуючі юні глядачі вітають наставників-акторів піднятими над головою розкритими долоньками, повертаючи їх направо-наліво. І ось уже повна зала школи підіймає руки догори. Це аплодисменти мовою жестів. Вони нагадують теплі хвилі на морі. Це хвилі рук. Так спілкуються серцем!

 

 

Квас Л.Ф., педагог школи

 

 

 

 

Переглядів: 93 | Додав: Natalya | Дата: 13.03.2018