$, 19.03.2024, 07:33
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Музичне виховання

«Музичне виховання відіграє важливу роль у духовному становленні особистості.

Без музики важко переконати людину, яка вступає в світ у тому, що людина прекрасна,

а це переконання, по суті, є основою емоційної, естетичної, моральної культури» - так писав видатний педагог

В. О. Сухомлинський.

Діти мають певний досвід спілкування з музикою на уроках ритміки та музики. Та різноманітнішою стає музична діяльність у процесі залучення їх у суспільне життя школи (участь у загальношкільних заходах, виїзних концертах, оглядах творчості). У них з’являються улюблені пісні, ігри, вони здатні навіть мотивувати свої музичні вподобання, оцінювати твори, виявляти художні інтереси. У дітей помітнішими стають вияви музичних здібностей, особливо у царині мелодійного слуху. У них поступово покращується вокально–слухова координація, диференціюються слухові відчуття.

 

    

В школі з 2002 року існує вокальний гурток «Веселі дзвіночки», керівником якого є Кравченко Л. В. Гурток відвідують учні класів інтенсивної педагогічної корекції. Юні таланти проявляють свої творчі здібності та приймають активну участь в шкільному житті та є активними учасниками щорічного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе».

 

До музично – естетичного гуртка залучені  діти з вадами слуху. Декламація пісень під музику – один з важливих напрямків корекційної роботи. Діти вчаться емоційній, виразній, розбірливій декламації під акомпанемент вчителя, точному переданню ритмічного малюнку мелодії.  Репертуар підібраний з урахуванням індивідуальних особливостей учнів.  Виступи дітей  з вадами слуху на сцені сприяють їх соціалізації та самореалізації.

  

   

Із задоволенням діти відвідують оркестр шумових інструментів «Колорит». В ньому беруть участь 25 дітей молодшої та середньої групи вадами слуху та із затримкою психічного розвитку. Залучення в оркестр дітей з вадами слуху сприяє інтеграції даної категорії дітей в оточенні чуючих, збагаченню словникового запасу завдяки спілкуванню.