$, 19.03.2024, 10:53
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ

Розвиток творчих здібностей

У наших руках найбільша з усіх цінностей світу –  Людина.    Ми творимо Людину, як скульптор свою статую з безформного шматка мармуру:  десь у глибині  цієї  мертвої  брили  лежать прекрасні  риси,  які  потрібно  добути, очистити  від  усього  зайвого. 

                                                                                                                                             В. Сухомлинський.

  

Гарантією активного впливу на розвиток творчих здібностей у дітей вважається побудова освітнього процесу з позиції особистісно-зорієнтованого підходу. Вибір змісту й освітніх технологій повинен здійснюватися з позиції урахування унікальності, індивідуальності кожної дитини.

Розвиток творчих здібностей необхідно розпочинати з ранніх років, враховуючи наявні нахили дитини. Чим раніше починається розвиток здібностей, талантів, тим більше шансів на їх розкриття. У дитячому віці учень більше здібний до творчості, ніж у зрілому, тому що на нього не впливають різного виду стереотипи.

Дитина  у процесі діяльності постійно відкриває щось нове для себе, пізнає довкілля, водночас спостереження та аналіз творчих проявів дитини виявляються багатим матеріалом для вивчення відчуття духовного стану, внутрішнього світу, адже її творчість - це своєрідний рентген дитячої душі, її внутрішнього світу, психічного та фізичного стану. Це могутній ефективний засіб вивчення дитячої природи, впливу на її розвиток та виховання.

Обдаровані діти. Унікальні складні характери. Вони надзвичайно чутливі і тому потребують особливої уваги. У чому ж полягає особливість нашої роботи з такими дітьми? Насамперед, це традиційні форми роботи, але своєрідно поєднані з прийомами і методами навчання, модифіковані та інтерпретовані. Такі форми роботи поєднують раціональні та емоційні види діяльності, надають простір ініціатив дітей. Для розвитку творчих здібностей, інтелектуального потенціалу найбільш ефективними виявилися проблемні, дослідницькі, пошукові методи навчання. Під керівництвом  педагога  учень включається в пошук істини і досягає її розкриття власними зусиллями. Інформаційні технології сьогодні мають пріоритетне значення в усіх сферах діяльності. В  навчально- виховному процесі  вони поступово  набирають сили і  визначають розвиток суспільства завтрашнього дня.  Творчі педагоги  вважають, що будь-які, навіть самі фантастичні проекти можливо реалізувати, якщо не боятися їх, якщо шукати шляхи вирішення поставлених проблем.

Крок за кроком вводячи дитину у світ людських стосунків, ми маємо допомагати їй розвиватись, підтримувати її, створювати умови для її успішної соціалізації. Цьому найбільше сприяє  моделювання різноманітних життєвих ситуацій у сюжетно- рольових іграх різноманітної тематики. Сюжетно- рольові ігри дуже подобаються  учням молодших класів. Здатність дітей до перевтілення , що відбувається в творчій грі, дає їм можливість перенести нові навички в повсякденне життя. Граючи, діти уточнюють свої уявлення про дійсність.

Для реалізації природних здібностей, нахилів та інтересів дітей працюють шкільні гуртки. Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час тематичних  тижнів, брали участь у шкільних та обласних культурно-масових та суспільно-корисних заходах. Роботи  членів гуртків  відмічені  грамотами  Обласного центру дитячої та юнацької   творчості.

Займається в гуртках 87% учнів:

танцювальний для 3-х вікових категорій;

жестової пісні;

в’язання;

вишивки;

квілінгу;

флористики;

бісероплетіння;

оркестр шумових інструментів;

пісні «Веселі дзвіночки»;

перукарської справи;

ляльковий театр;

Спортивні секції:

з баскетболу;

з футболу;

з новусу;

 з лікувальної фізкультури

 

 

 

 

  

Опора на творчі інтереси дітей, різноманітність областей застосування здібностей- все це допомагає зберігати високу працездатність обдарованих дітей У них виробляється потреба брати все  нові і нові рубежі на шляху свого зростання.

Дитячий колектив- це колектив, націлений на творчість. Позаурочна і  позашкільна діяльність у нашій школі спрямовані  на формування у вихованців  потреби до створення художніх цінностей. Будь- яка справа вимагає від людини художнього смаку і творчого підходу.  Учнівські  роботи з вишивки, малюнки, композиції з природного матеріалу  прикрашають інтер'єр нашої школи. 

 Шкільне життя зіткане з різноманітних моментів: цікавих уроків,  веселих перерв, нових відкриттів, пошуків, досягнень. Цей світ дивний, унікальний, де живуть учні і педагоги, скептики і оптимісти, фантазери  і реалісти. Вони здатні мріяти, творити, реалізовувати ідеї, пробувати свої сили. І фарби шкільної співдружності від цього стають яскравішими і цікавішими.