Міжнародний день глухих. Це не свято, а привід для суспільства і влади, кожного з нас замислитись над тим, як забезпечити виконання своїх обов’язків перед людьми з особливими потребами. Вони не чують веселого щебету птахів у весняному лісі, шереху дощу за вікном, голосів наших близьких. А до недавнього часу найбільшою проблемою для них була неможливість повноцінного спілкування.
Ви чуєте, як дощ шумить краплинами?
Як дзвони кличуть на молитву в храм?
Ви відчуваєте себе щасливими,
Що звуки світу всі доступні вам?
Прислухайтесь, мелодія чарує,
Навколо спів пташиний, срібний сміх.
А поруч ті, хто звуків цих не чує,
Лиш серцем прислухається до них.
Але глухота — це не вирок. Життя доводить, що глухі люди стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових співгромадян.
Прикладом цього є досягнення вихованців Кам’янської школи-інтернату, де одним із принципів є те, що кожна дитина має займатись творчою діяльністю, брати участь в житті школи. Тому в організації та проведенні свят, концертів та інших заходів, як правило, задіяні всі вихованці.
Цими осінніми днями в стінах школи успішно відзначили Міжнародний день глухих. Концерт, в якому брали участь учні 2-11 класів, розпочали з гімну УТОГу у виконанні старшокласників. На обличчях сяяли посмішки – це вірний знак, що діти радісні та щасливі. Не раз присутні стверджували те, що коли поринаєш в атмосферу виступів, то забуваєш, що діти не чують. Вихованці демонстрували свої таланти: танцювали, розповідали вірші, співали пісні про щасливе дитинство, про мир, про нашу рідну Україну.
Активну участь у підготовці до цього свята брали Лисиця К., випускниця школи-інтернату, педагоги Пилипенко Н.В., Маркова Л.В., Савенко О.Д., Рубан Т.В., Тимчура А.А., Марущак Ю.В., Сизоненко В.М. Також велика подяка сурдопедагогам з великим педагогічним стажем і досвідом Марковій Л.Г., Лутошкіній Г.Є., які десятки років безвідмовно надають професійну консультативну та методичну допомогу колегам.
Адміністрація школи, педагогічний колектив та всі працівники школи намагаються створити для вихованців з особливими потребами сприятливе середовище для їх повноцінного розвитку, дбають про можливість тотального сприймання інформації (всеохоплюючого, всеосяжного) за допомогою різноманітних засобів: наочності, сучасної техніки та жестів.
Всі педагоги школи- інтернату вдосконалюють знання мови жестів. У школі для учнів та дорослих регулярно проводиться навчання жестовій мові, яке здійснює Китманова І.В.
Наші вихованці та випускники є активними учасниками в урочистостях, присвячених Міжнародному дню глухих, які щороку проходять у Запорізькому обласному будинку культури УТОГу. В Товариство глухих міста Запоріжжя наші учні вступають, коли їм виповнюється 14 років.
Саме для вирішення своїх проблем, люди зі зниженим слухом близько 80 років тому створили громадські організації в областях, центром яких є Українське товариство глухих в столиці Києві і намагаються робити все можливе, аби нечуючі відчули себе повноцінними громадянами нашої держави.
Гремерчук Н.М., вчитель-дефектолог
|