$, 06.04.2020, 20:03
Вітаю Вас Гість | RSS

       Комунальний заклад «Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»
Запорізької обласної ради  

Меню сайту
Календар
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ
Головна » 2020 » Лютий » 21 » З любов’ю в серці
14:01
З любов’ю в серці

 

Кажуть, є в народі істина свята:

Людина починається з добра!

Хтось заперечить,скаже,що в усі часи

Людина починалася з краси.

А, може, з чесності та людського тепла?

А може,з ніжності, що серце окриля?

Є частка правди в кожнім вашім слові,

Та все ж Людина починається з Любові!

 

Вже стало традицією, що у лютому щороку педагоги Кам’янської школи –інтернату збирають численну аудиторію в актовій залі, аби продемонструвати свої знання і вміння з володіння жестовою мовою, а також,звичайно, засяяти розмаїтям талантів. Вже 13-й рік поспіль ця традиція не тільки не бідніє, а, навпаки, поглиблюється, зазнає якісних змін.

Цьогорічний конкурс «Співочі руки-2020» особливий. По-перше, рекордний по кількості учасників: майже 40! По-друге, весь період підготовки відзначався особливою атмосферою взаємодопомоги, співпраці, взаємовиручки. Та й питань складних, як таких, не виникало, бо, мабуть, додав впевненості нещодавно зданий залік на рівень володіння жестовою мовою педагогами школи.

Зазнав суттєвих змін і цьогорічний формат свята: всі феєричні виступи були поєднані темою : « З любов’ю в серці». Вже 13-й рік поспіль ми готуємось до цієї важливої події в житті закладу, щоб удосконалювати уміння передавати за допомогою жесту смисл твору, всю гаму почуттів, які він викликає у юного артиста, долучитися до прекрасного, довести собі і світові, що ми – кращі, бо вміємо йти вперед, даруємо радість собі і оточуючим. За цей час конкурс здобув визнання, зумів об`єднати навколо себе шанувальників, долучити багато друзів, надихнути всіх добрими ідеями і спільними справами. А мета, яка об’єднує педагогів – це удосконалювати знання і вміння з володіння жестовою мовою. В нашому колективі вважаємо, що це питання – з розряду етичних: адже вивчати жестову мову – це поважати своїх вихованців. І чим більше педагогів будуть мати базові навички спілкування жестовою мовою, тим комфортнішим буде життя дітей з порушеннями слуху, яких довірили нам батьки наших вихованців.

Життя людей ніколи не стоїть на місці. Змінюється все: клімат, течії рік, кордони держав і суспільні устрої, людські думки і почуття. Але незмінною лишається людська потреба любити. Нерозгаданою залишається таємниця душі, в якій незгасним вогнем горить священне і нездоланне почуття любові. Любові до природи,до братів наших менших,до своєї родини, Батьківщини, до людини як найвищої цінності Всесвіту.

Кожна людина приходить на цю землю, щоб бути коханою і навчитися любити, щоб зігріти теплом своєї любові оточуючих. Та є у нашому серці особлива любов – любов до рідного краю, до своєї батьківщини, до неньки-України. Цю тему майстерно донесла до глядачів Кузьминська Я.І. в пісні «Україна-вишиванка».

Про материнську любов, найсвятішу у світі; про дитячі долоньки сина і доньки, яким потрібна любов мами і тата; про любов до сестри, яку нам посилає Бог; про щиру і безкорисливу любов бабусі розповіли душею і серцем, красномовним жестом і виразною мімікою Китманова І.В.(«Мальви»), Вайло Н.В.(«Малесенькі долоньки»), Марченко К.А.(«Моя сестра»), Геращенко Ю.В.( «Батькам»), Миша Т. В.(«Пісня про бабусю»).

Тисячоліттями люди намагаються розгадати загадку: «Що ж таке кохання?» Можливо,це єднання сердець чи очікування щастя, сплетіння рук і погляд у зоряне небо,а ще відчуття польоту в душі. А яке воно насправді кохання? Тихе і спокійне, трепетне і ніжне, вірне і зрадливе, неповторне, нерозділене і єдине на все життя! Всю гаму таких прекрасних і непростих почуттів жестами передали Пилипенко Н.В. («Палала»), Кабаченко М.В. («Вільний птах»), Марущак Ю.В., Тимчура А.О., Роман В.О., Золотаренко О.Г.(«Ой, у гаю при Дунаю»), Квас С.В.( «Фантастична жінка»), Волкова Т.М. і Квас В.Г. («Мати каже правду»), Кущ Т.С.(«Але ж я тебе любила»), Колосова О.І, Штаній А.С.(« Я не можу жити без тебе»).

Очима ти сказав мені: люблю.

  • складала свій тяжкий екзамен.

Мов тихий дзвін гірського кришталю,

Несказане лишилось несказанним…

Як можна передати словами те, що живе у найпотаємніших куточках серця,що очищує душу,наповнює її різнобарв’ям почуттів? Насправді, і це складне завдання вдалося донести до вдячної публіки нашим колегам: Кравченко Л.В.( «Не питай»),Кузьминській Я.І. («Свята»), Чуракова С.В.(«Я закохалась»), Квас І.Ю., Савенко В.В., Гречко О.О., Квас К.Г.( «Ти ж мене підманула»).

Цього дня напередодні свята всіх закоханих у актовій залі школи-інтернату, як мовиться, яблуку не було де впасти. Півтори години феєричного дійства промайнули як мить. Та вдячні глядачі не втомлювались аплодувати, посміхатись, радіти, сміятись,а ще – виражати свої глядацькі симпатії: шквал емоцій викликав виступ Терновського Є.О. і Мітічкіної С.С.(«Цьомаю»).

Були на цьому заході і справжні дебютанти: вперше переклад жестовою мовою текстів здійснили Полоннік Н.В., Марков А.Ю., Гонтар О.С., Савенко О.Д. Одразу після закінчення виступів почалось жваве обговорення, обмін думками, враженнями серед учнів, особливо старшокласників, працівників школи.

 

Машкіна Юлія,учениця 12-А класу:

–Серед нечуючих є багато артистичних людей. А от наші чуючі педагоги точно і майстерно мовою жестів передали настрій,особливості пісень. Було дуже цікаво. Не хочу нікого образити, але найбільше вразили виступи Ірини Вікторівни, Світлани Сергіївни і Євгена Олександровича, а також сподобалась акторська гра педагогів у пісні «Ти ж мене підманула».

 

Ведмедько Олександра,учениця 12-А класу:

–Сподобалось все: виступи, образи,костюми. Всі дуже старались. Люблю вас.

 

Камчієва Каміла,учениця 9-Б класу:

Наші вчителі і вихователі– супер!Всі виступи дуже гарні. Я все зрозуміла.

Наконечна Т.П.,заступник директора з навчально-виховної роботи:

Отримала море задоволення, вражена талантом колег. Бажаю подальших успіхів! Всім – «Браво!»

 

Абрамович Г.В., голова профспілкового комітету закладу:

Разом ми – сила. Горджуся колективом, який реалізує завдання будь-якої складності. Подібні свята-зустрічі не тільки змінюють наше ставлення до світу тиші, вони якісно змінюють світ навколо нас, наповнюючи його розумінням,співчуттям,добром.

 

Косман О.П.,заступник директора з АГЧ:

– Щороку з великим задоволенням відвідую виступи педагогів і дітей з піснями у жестовому виконанні. Цього разу навіть не сподівалась, що тему кохання можна розкрити за допомогою жестів так чуттєво, лірично, тонко. За час концерту я пережила бурю емоцій. Саме в такі миті розумієш, що найщиріша любов на все життя – це любов до мами, тата, брата, сестри, дідуся, бабусі. Ірина Вікторівна так проникливо виконала пісню «Мальви», що присутні в залі не стримували сліз. Близькі моїй душі теми розкрили Марченко К. і Миша Т. у піснях про сестру і бабусю. Єднання сердець, нестримне бажання розчинитися у своїй другій половинці, відчути тепло обіймів передали за допомогою міміки, жестів Мітічкіна С. і Терновський Ж .піснею «Цьомаю». Для себе я зробила висновок, що для життя любов – це основа основ, це світло, яке допоможе здолати труднощі. Хочу подякувати організаторам, всім учасникам, добре, що такі заходи стали у нас доброю традицією, бо саме вони додають нашому життю світло, тепло, бажання зробити світ кращим.

 

Лебідь О.В.,лаборант школи:

– Безкрайнє море задоволення отримала від виступу наших працівників. Тематичний концерт пісень у жестовому виконанні промайнув, як одна мить. Дякую талановитим артистам. Велика вдячність організатору і консультанту І.В.Китмановій.

 

Гамашова С.В., шеф-кухар школи:

–Вражена виступами педагогів. кожною піснею пережила всю гаму почуттів,емоцій. Були сльози і сміх,захоплення і подив. Дуже сподобалось. Дякую!

 

Брик О.В.,працівниця школи:

–Виступ вчителів і вихователів викликав багато емоцій, додав заряд позитиву. Слів бракує. Все було супер.

 

Адаменко Н.В.,працівниця школи:

–Я була в захваті від майстерності педагогів у виконанні жестових пісень. Деякі виступи розчулили серце. Велика вдячність Китмановій І.В.,ініціатору таких потрібних заходів.

 

Марущак С.В.,бухгалтер:

– Скільки чудових пісень за допомогою жестів виконали педагоги школи. Прекрасне свято краси, добра, ніжності подарували нам у переддень свята всіх закоханих. Браво учасникам, вдячність їх наставнику Китмановій І.В.

Директор школи-інтернату Панченко Г.В. постійно наголошує, що знання вчителями і вихователями жестової мови дає можливість спілкуватися з дітьми, що мають проблеми слуху, на їх рідній мові. Такі свята теж потрібні. Дуже важливо, що діти з проблемами слуху сприймають жестову пісню як словесний ряд, живо реагують на слова,їх значення,сприймають жести, читають їх,тим самим стають співучасниками цього дійства. Робота по удосконаленню педагогами знань і вмінь з володіння жестовою мовою буде продовжуватись і надалі.

…Стихли оплески, діти повернулись до класних кімнат, особливе пожвавлення спостерігалось в імпровізованій фотозоні. Та ще довго в свідомості на всі лади і смаки тихо, але стверджуюче звучало як рефрен: «Світ починається з любові»…

 

 

 

Л.Квас, вчитель

 

       

 

Переглядів: 26 | Додав: Natalya | Теги: Кам'янська спецшкола- інтернат, жестова пісня, фестиваль | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]