Нещодавно учні 2- Б класу їздили на екскурсію до Малобілозерської естетичної гімназії – інтернату «Дивосвіт». Територія гімназії вразила своїм зовнішнім виглядом. Все подвір’я гімназії прикрашене об’ємними керамічними скульптурами, виготовленими руками учнів в гімназійній майстерні. Ми потрапили немов до казки. Зайшовши до навчального закладу нас гостинно зустрів дитячий фольклорний колектив. Вони співом і короткими відомостями у віршованій формі розповіли про своє життя в «Дивосвіті». Діти з захватом дивилися виступ. Після виступу учнів була проведена екскурсія по навчальному закладу і його території. На початку екскурсії екскурсовод Ольга Григорівна показала пізнавальний мультфільм «Пригоди колобка», створений учнями гімназії. Під час екскурсії закладом нам розповідали, чим займаються учні в гімназії, як проводять свій вільний час. Дітей в навчальному закладі вчать малюванню і живопису, вони займаються ліпленням, відвідують заняття з декоративно-ужиткового мистецтва і уроки технології художньої кераміки. Також ми відвідали музей під відкритим небом. На подвір’ї музею старшокласники разом з батьками спорудили культурні пам’ятки побуту рідного села: млин – вітряк, криницю з журавлиним ключем, плетений з лози тин, лелечине гніздо, віз з гончарним крамом, ділянку ярмаркової площі. Старовинні керамічні вироби, зібрані гімназистами та мешканцями села, поклали початок музею гончарного мистецтва, який ми також відвідали.
Після екскурсії по музею гончарства і етнографії діти прийняли участь у виготовленні виробів із глини. Разом з фахівцем, який проводив майстер – клас, діти ліпили ведмедиків. Учням дуже сподобалося працювати з глиною. Педагоги гімназії розповіли про спосіб приготування глини та показали піч для випалення глини і розказали як вона працює.
Гостинні господарі запросили всіх учасників екскурсії до столу, за яким пригощали варениками з картоплею та чаєм. Діти були в захваті від екскурсії до «Дивосвіту».
Незабаром в кожен дім прийде світлий Великдень. Це радісне свято асоціюється з добром і щедрістю, початком нового життя. З освячених духмяних пасок, яскравих крашанок та писанок починається великодній обід. Їх дарують на знак поваги, любові, з побажанням добра. Писанки здавна є своєрідним оберегом у хаті. Ще легендарний О. Довженко наголошував, що «писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом».
В Кам’янській школі-інтернаті пройшли майстер-класи з писанкарства, в яких брали участь як дорослі, так і діти. На жаль, в Запорізькому краї писанкарство недостатньо поширений вид мистецтва. Але з року в рік, із зростанням національної свідомості українців, навчання розпису яєць стає все більш актуальним. Вагомий внесок в популяризацію писанкарства роблять наші земляки, такі як: Галина Павлів (заслужений майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва м. Запоріжжя), Ліна Олефіренко (майстер народної творчості, викладач гімназії мистецтв «Дивосвіт» с. М-Білозерка), Олена Яценко (майстер народної творчості, викладач ЗНУ м. Запоріжжя) та інші. Саме у цих майстрів перейняла досвід Віра Лебідь, яка народилась в селі Кам’янське. Вона стала майстром народної творчості вже в 17 років, навчаючись у Запорізькому січовому колегіумі. Розвиток культури та відродження народних традицій в рідному краї, особливо писанкарства, є принциповим для неї як щирої патріотки України.
Цікаво, що юна писанкарка здобула початкову освіту в Кам’янській школі-інтернаті. Віра, нині студентка КНУ ім. Шевченка, з вдячністю згадує своїх викладачів, які привели її в світ творчості і перших вчителів Маркову Лесю Володимирівну та Демченко Лілю Анатоліївну. Учасниця багатьох творчих виставок і конкурсів, пленерів, фестивалів у Києві, Запоріжжі , Польші з радістю погодилась провести майстер-класи в стінах рідної школи-інтернату. Групи педагогів та вихованців прослухали теоретичний курс і здобули навички підготовки яєць до розпису, приготування фарб і навчились головному - працювати писачком. Озброєні знаннями, талановиті дівчата та хлопці, затамував подих, своїми руками оздоблювали писанки різноманітними орнаментами та християнськими символами. Найбільш активними були учні 4а класу (класний керівник Сизоненко Вікторія Михайлівна), вихованці Клубу вихідного дня Стецура Іван, Благодіров Артем, Тюріна Катя, Ясірова Аня та інші (вихователь Лебідь Олександр Іванович). Радість творчості відчули навіть найменші вихованці Шмуратко Даніл, учень П-Б класу та Бікіньова Настя із дошкільного відділення, які освоїли технологією створення крапанки. Так, в школі-інтернаті створено студію писанкарства. Кращі роботи оформлені в тематичні композиції і надіслані на конкурс «Писанкове диво».